V Japonsku nacvičovali evakuáciu civilistov pri raketovom útoku
PREHRAŤ

V Japonsku nacvičovali evakuáciu civilistov pri raketovom útoku

Pozrite si video s titulkami.

Tokio 17. marca (TASR) - V Japonsku dnes po prvý raz nacvičovali ochranu civilistov pre prípad, že by na krajinu smerovala balistická raketová strela. Na cvičení sa zúčastnilo vyše 100 obyvateľov a školopovinných detí v pobrežnom meste Oga v severnom Japonsku. Tlampače ich varovali pred možnou raketovou hrozbou a vyzvali ich, aby sa skryli v určených evakuačných centrách, pretože na zem môžu dopadnúť časti raketovej strely.

Cvičenie vychádzalo zo scenára, že hypotetická krajina vypálila na Japonsko raketovú strelu, ktorá dopadla do jeho územných vôd pri pobreží prefektúra Akita.

Nácvik sa uskutočnil v čase nárastu raketových hrozieb zo strany Severnej Kórey, ktorá tento mesiac odpálila štyri skúšobné balistické rakety. Tri z nich dopadli do výsostných pobrežných vôd Japonska.

Generálny tajomník vlády Jošihide Suga povedal novinárom, že "je životne dôležité zvýšiť povedomie verejnosti" o tom, ako by mali reagovať v prípade raketovej hrozby.

Cvičenie sa začalo varovaním o 09.30 h pred možným dopadom odpálenej rakety. Predstavitelia mesta potom prostredníctvom tlampačov a e-mailov vyzvali obyvateľov, aby vyhľadali úkryt v určených evakuačných centrách - v tomto prípade v škole a komunitnom centre.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad