Hromadná nehoda uzavrela diaľnicu medzi Popradom a Spišským Štvrtkom
PREHRAŤ

Hromadná nehoda uzavrela diaľnicu medzi Popradom a Spišským Štvrtkom

Pozrite si video s titulkami.

Poprad/Spišský Štvrtok 20. apríla (TASR) – Hromadná dopravná nehoda sa stala dnes okolo 6.00 h na diaľnici v úseku medzi Popradom a obcou Spišský Štvrtok v okrese Levoča.

Ako TASR informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), na mieste sa zrazilo 30 - 40 vozidiel.

Hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Boris Chmel pre TASR uviedol, že 24 zranených osôb, z toho dve osoby s ťažkými zraneniami, previezli do nemocníc v Poprade, Kežmarku, Levoči a do Spišskej Novej Vsi, na mieste zasahovalo sedem záchranárskych posádok.

"Úsek je v oboch smeroch neprejazdný, na mieste zasahujú všetky záchranné zložky," potvrdil pre TASR operačný dôstojník Krajského riaditeľstva HaZZ. Pri dopravnej nehode zasahujú dve desiatky hasičov z Levoče, Popradu, Mengusoviec, Prešova a Záchrannej brigády HaZZ v Žiline. "Hasiči budú v spolupráci s odťahovou službou pracovať na uvoľnení cestnej komunikácie," priblížila Farkasová.

Ako uviedla Farkasová, hasiči na havarovaných vozidlách vykonávajú protipožiarne opatrenia, prehľadávajú autá a postupne z nich evakuujú účastníkov nehody.

Diaľnica je v tomto úseku uzatvorená aj pre nepriaznivé poveternostné podmienky a snehovú búrku. "Na mieste sa nachádzajú aj dva hasičské evakuačné autobusy, v ktorých sú osoby, ktoré neboli zranené. Boli im poskytnuté deky a teplé nápoje," doplnila Farkasová.

Nehoda dvoch áut sa ráno stala aj na súbežnej ceste 1. triedy medzi obcami Jánovce (okres Poprad) a Spišský Štvrtok, na ktorú je odklonená doprava z uzavretej diaľnice, potvrdil to operačný dôstojník HaZZ z Prešova. Na území troch okresov - Poprad, Levoča a Kežmarok, vyhlásila Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad od 8.00 h prvý kalamitný stupeň.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad