I. NESROVNAL: Spochybňovanie návrhu absolútneho zákazu hazardu je trik, ako odpútať pozornosť
PREHRAŤ

I. NESROVNAL: Spochybňovanie návrhu absolútneho zákazu hazardu je trik, ako odpútať pozornosť

I.Nesrovnal o pokusoch spochybniť zákaz hazardu i o projektoch, ktoré sa majú v Bratislave v najbližšom období realizovať.

Bratislava 19. marca (TASR)  - Varovanie časti poslancov bratislavského mestského zastupiteľstva, že opätovné predloženie návrhu VZN s celoplošným zákazom hazardu smeruje k ďalšiemu neúspešnému hlasovaniu, považuje primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal  za „právne i politicky nespôsobilý trik“.  „Je to pokus niektorých poslancov odpútať pozornosť od faktu, že budú hlasovať proti uzneseniu v duchu petície a zároveň hodiť vinu na mesto,“ poznamenal Nesrovnal v diskusnej relácii TABLET.TV Hlavné mesto.

Bratislavský primátor reagoval na obvinenie, ktoré uverejnili „poslanci podporujúci prísnu reguláciu hazardu“. Tí upozornili, že tak, ako sú tri poslanecké kluby za ponechanie návrhu o celoplošnom zákaze, tak sú rovnako tri poslanecké kluby za možnosť hlasovať oddelene o jednotlivých kategóriách budov, v ktorých podľa zákona môžu prevádzky herní byť. Tým, že „napriek remíze“  Nesrovnal rozhodol o predložení pôvodného návrhu celoplošného zákazu, berie podľa poslancov na seba plnú zodpovednosť za neúspešné hlasovanie.

Primátor však v televíznej debate zdôraznil, že koná tak, ako má konať. „Ak by bol všeobecný konsenzus, tak by som sa tým zaoberal, ale keďže jednotný názor nie je, tak sa tým zaoberať nebudem, som viazaný mandátom mestského zastupiteľstva predložiť nariadenie v pôvodnom znení, a to aj spravím,“ ozrejmil primátor. Pripomenul v tejto súvislosti, že na januárovom rokovaní ho poslanci požiadali predložiť návrh VZN v duchu petície, požadujúcej zakázať hazard v Bratislave. Poukázal i na to, že  všetci poslanci  MsZ podpísali túto petíciu. „To, že niektorí z nich otočili, je ich zodpovednosť,“ skonštatoval.

Zdôraznil zároveň,  že poslanci majú šancu modifikovať návrh nariadenia na zastupiteľstve pozmeňujúcim návrhom. „Ak teda majú takúto požiadavku, vyzývam ich, aby sa nehanbili, aby sa nebáli to navrhnúť, bude sa o tom hlasovať,“ povedal Nesrovnal, ktorý ubezpečil, že hlasovanie nie je ovplyvňované. “Odmietam akékoľvek interpretácie, že niekto manipuluje s hlasovaním, že niekto niekam smeruje, aby sa niečo podarilo, alebo nie. Je to demokratické a otvorené,“ uistil.

Verí, že návrh celoplošného zákazu prejde a minimálne 3/5 poslancov podporí hlasovaním petíciu 136. 000 Bratislavčanov. „Bude to obrovský signál nielen pre Bratislavu, ale i pre celé Slovensko,“ zdôraznil Nesrovnal.

Hlasovanie o návrhu všeobecne záväzného nariadenia o zákaze hazardu v hlavnom meste SR Bratislave bude bodom č. 3 najbližšieho rokovania mestského zastupiteľstva vo štvrtok 30. marca. Podľa Nesrovnala by mal by byť bod zaradený fixne na 10.00 h.

V  relácii Hlavné Mesto hovorí primátor i o tom, v akom štádiu je príprava modernizácie karlovesko-dúbravskej električkovej radiály, vyjadruje sa tiež k projektu výstavby administratívneho komplexu na Mlynských Nivách, zdieľa i to, či ho zaujal návrh lanovky medzi Nivami a Petržalkou.

 

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad