ZÁZNAM: TK poslaneckého klubu Most-Híd
PREHRAŤ

ZÁZNAM: TK poslaneckého klubu Most-Híd

Pozrite si záznam.

MOST-HÍD: Zákon o Fonde na podporu menšinových kultúr zdvojnásobí financovanie


Bratislava 9. mája (TASR) - Zákon o Fonde na podporu kultúry národnostných menšín zdvojnásobí financovanie kultúry národnostných menšín. Povedal to na dnešnej tlačovej konferencii v Národnej rade SR štátny tajomník ministerstva Konrád Rigó.

"Tento zákon je významný nielen pre stranu Most-Híd, ale aj pre rezort kultúry a som presvedčený, že aj pre Slovenskú republiku. Vytvoríme štruktúrovaný a dobrý základ pre financovanie kultúry národnostných menšín," uviedol.

Právnu normu ocenil aj predseda poslaneckého klubu Mosta-Híd Gábor Gál. Upozornil aj na ďalšie návrhy, ktoré presadzuje strana na aktuálnej schôdzi. Spomenul návrhy z dielne ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej. V jej prípade okrem iného zmeny, ktoré by mali riešiť problémy s obsadzovaním voľných sudcovských miest.

Plénum má na stole aj otázku jednotného dôchodkového veku. "Stalo sa, že ľudia narodení v rovnakom kalendárnom roku dostávali rôzne dôchodky, a to ideme napraviť," povedal Gál. Vyzdvihol tiež návrh na podporu pre zateplenie rodinných domov. Ten počíta s tým, že 40 percent nákladov by mohlo byť prefinancovaných zo štátneho rozpočtu.

V súvislosti so zmenami v riadení Úradu pre reguláciu sieťových odvetví uviedol, že Most-Híd sa bude usilovať o to, aby úrad zostal nezávislý.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad