ZÁZNAM: T. GAŠPAR: Podnikateľ Marián K. bol obvinený z neodvedenia dane
PREHRAŤ

ZÁZNAM: T. GAŠPAR: Podnikateľ Marián K. bol obvinený z neodvedenia dane

Pozrite si záznam.

Bratislava 28. septembra (TASR) - Podnikateľ Marián K. bol Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) 21. septembra 2017 obvinený z trestného činu neodvedenia dane a poistného, ktorý súvisí s kauzou hotelov na Donovaloch. Na dnešnej tlačovej besede to potvrdil policajný prezident Tibor Gašpar.

Spolu s Mariánom K. obvinila NAKA aj Janu Š. a Petra P. Gašpar zároveň potvrdil, že podnikateľ bol dnes vypovedať na polícii. "Bol vypovedať v jednej veci, ktorá sa ho týka," povedal. Mariána K. vyšetrujú aj v kauze Technopol, tam podľa policajného prezidenta ešte k vzneseniu obvinenia nedošlo.

Vyšetrovateľ Policajného zboru najprv v tejto veci trestné stíhanie zastavil, príslušné uznesenie mu odobril aj dozorujúci prokurátor.

Začiatkom augusta tohto roka však Gašpar informoval, že na Národnú kriminálnu agentúru bolo doručené rozhodnutie prokurátora o zrušení uznesenia o zastavení trestného stíhania, odňatí veci vyšetrovateľovi, s požiadavkou prideliť vec inému vyšetrovateľovi a ďalšie opatrenie zo strany prokurátora, ktorým dal pokyn na vznesenie obvinenia osobe Mariánovi K. a ešte ďalšej osobe.

Podľa medializovaných informácií sa prípad týka obchodov s nehnuteľnosťami na Donovaloch v rokoch 2010 a 2012. Štát mohol prísť o osem miliónov eur.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad