ZÁZNAM: Jakeš sa nepredstaví na Rely Dakar 2018, uprednostnil seriál MS
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Jakeš sa nepredstaví na Rely Dakar 2018, uprednostnil seriál MS

Pozrite si záznam.

Bratislava 27. novembra (TASR) - Slovenský motocyklový pretekár Ivan Jakeš sa nezúčastní na Rely Dakar 2018. Štyridsaťštyriročný jazdec dal prednosť seriálu MS cross-country rely, v ktorom bude v nadchádzajúcom roku premiérovo štartovať.

Jakešov tím pred niekoľkými dňami nalodil vo francúzskom Le Havre všetku batožinu a ďalšie veci na Dakar, zaplatil štartovné, samotný pretekár dostal už od organizátorov prestížneho púštneho dobrodružstva štartové číslo, všetko je však inak. "Dostal som lákavú ponuku, ktorej sa nedalo odolať. Chceme budúci rok jazdiť seriál majstrovstiev sveta cross-country rely. Je to pre mňa veľká výzva. Chcel som ísť šampionát už niekoľko rokov, ale dosiaľ sa mi na ňom nepodarilo zúčastniť. Teraz sme sa s mojimi partnermi dohodli, že pôjdeme MS a zodpovedne sa pripravíme na Rely Dakar 2019," uviedol Jakeš na pondelkovej tlačovej konferencii v Bratislave.

Desaťnásobný účastník Rely Dakar povedal, že by rád stíhal obe veľké podujatia, ale nedalo sa to časovo stíhať. "Z logistického hľadiska je to náročná záležitosť. Veci z Dakaru prichádzajú späť koncom februára až začiatkom marca a vtedy sa už naloďujú veci na seriál MS," poznamenal Jakeš. Priznal, že za lukratívnou ponukou stoja jeho partneri. "Im sa tá výzva zapáčila. Na rozdiel od Dakaru je seriál MS celoročná reklamná akcia, dá sa predať počas celého roka, nie iba počas dvoch týždňov. Čo sa týka finančného hľadiska, seriál MS stojí podobné peniaze ako Rely Dakar, plus-mínus štvrť milióna eur," dodal.

Budúcoročný seriál MS cross-country ešte nemá presne stanovený kalendár. V minulých rokoch mával 5-6 zastávok a zvykol sa začínať na prelome marca a apríla v Abú Zabí v SAE. Vlani pokračoval podujatiami v Katare, Čile, Argentíne a Maroku. "Určite sa budem chcieť v ňom motať na popredných priečkach. Bude dôležité dojsť do cieľa vo všetkých pretekoch a ísť ich čo najlepšie. Príprava bude rozdelená do viacerých etáp, keďže prvé dvojpreteky budú na programe na jar, ďalšie dve sa pôjdu v lete a posledné koncom októbra. Treba sa tomu prispôsobiť," pokračoval.

Jakeš sa obklopil zaujímavými ľuďmi, v tíme bude mať bývalého futbalového reprezentanta a v súčasnosti triatlonistu Filipa Šeba či exhokejistu Miroslava Laža, ktorý sa bude starať o koordináciu a tréningy. Marián Smyčka zabezpečuje logistiku a je vodič sprievodného vozidla, kondičným trénerom je Milan Kabát. "Filip Šebo je veľký motivátor, hecovač, vie vás nabudiť. Aj po rozhovore s ním som sa rozhodol ísť na MS," podotkol Jakeš. V jeho rozhodovaní zavážil aj minuloročný Dakar, v ktorom si pri páde v 5. etape zlomil ruku a utrpel ďalšie zranenia. Predtým počas tretej etapy udrel tesne vedľa neho blesk. "Dúfam, že pretrhnem moju dvojročnú smolu. Verím, že je to za mnou. Dakar stále zostáva pre mňa top podujatie a dúfam, že v roku 2019 na ňom budem opäť," dodal.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad