ZÁZNAM: Kiska vymenuje Pellegriniho za premiéra a akceptuje jeho návrh vlády
PREHRAŤ

ZÁZNAM: Kiska vymenuje Pellegriniho za premiéra a akceptuje jeho návrh vlády

Pozrite si záznam.

Bratislava 21. marca (Teraz.sk) - Prezident SR Andrej Kiska vymenuje vo štvrtok 22. marca Petra Pellegriniho za predsedu vlády. "Následne akceptujem jeho návrh na zloženie vlády,"konštatoval Kiska.

"Pred tromi týždňami, v čase, keď sa rozpadala vláda, som verejne prisľúbil, že som pripravený previesť krajinu politickou krízou," pripomenul prezident a dodal, že svoje právomoci využil na hranici ústavných možností. 

Po tom, čo prvý návrh Petra Pellegriniho zamietol, dnes absolvoval rozhovory s piatimi členmi novonavrhnutého zloženia kabinetu, ktorí by mali obsadiť posty, na ktorých prebieha výmena. 

"Na základe týchto rozhovorov som sa rozhodol, že zajtra pána Pellegriniho vymenujem za predsedu vlády a následne jeho návrh na zloženie vlády akceptujem. S jej zložením nie som spokojný na sto percent," povedal prezident. Zdôraznil, že Slovensko je parlamentnou demokraciou a on je rozhodnutý rešpektovať ústavu a ústavné zvyklosti. 

Pripomenul, že P. Pellegrini mu podpismi poslancov dokladoval väčšinovú podporu svojej vláde. "Žiaden iný politik ma o inej väčšine v parlamente neinformoval," uzavrel prezident s tým, že nová vláda sa bude musieť uchádzať najskôr o dôveru v parlamente a následne o dôveru občanov SR. 

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad