HLINA: Dohoda s SaS a OĽaNO je prakticky hotová. O SMK máme pochybnosti
PREHRAŤ

HLINA: Dohoda s SaS a OĽaNO je prakticky hotová. O SMK máme pochybnosti

KDH protestuje proti novele zákona o ÚPN, ktorá je podľa nich namierená proti súčasnému predsedovi Správnej rady ÚPN Ondrejovi Krajňákovi, povedal v TABLET.TV predseda KDH A.Hlina.

Bratislava 30. mája (Teraz.sk) – Aj keď KDH dokázalo prekonať krízu po posledných voľbách, v ktorých nepostúpilo do Národnej rady SR, a v súčasnosti už má znovu zvoliteľné preferencie, do jesenných regionálnych volieb štartuje z horšej pozície, ako naposledy. „Počas predchádzajúcich VÚC volieb bolo KDH parlamentnou stranou. Získali sme 60 poslancov, ani jedného župana. Dnes sme mimoparlamentnou stranou. Sme niekde úplne inde, nebude neúspechom, ak nezopakujeme to, čo bolo pri posledných voľbách,“ povedal v diskusii v TABLET.TV predseda KDH Alojz Hlina.

Hnutie si však svoju politickú relevantnosť udržalo, v dôsledku čoho s vysokou pravdepodobnosťou bude môcť podpísať predvolebnú dohodu o spolupráci s SaS a OĽaNO. „To nie je o láske. Náš mentálny svet a svet SaS je hodnotovo niekde úplne inde,“ poznamenal Hlina s tým, že pre tri pravicové strany je spolupráca pragmatickým a racionálnym rozhodnutím. „Je to ťažké, ale je to umenie možného,“ dodal.

„Ak sa dohoda podpíše, dôjde k rozdeleniu krajov, každý subjekt bude mať právo niekde nominovať a niekde budeme nominovať spoločne. Mená sú v zásade známe. SaS má záujem o Bratislavský, Trenčiansky a Banskobystrický kraj. OĽaNO má ambíciu nominovať Trnavský kraj, Košický a Žilinský kraj. V Nitrianskom kraji budeme asi nominovať spoločného kandidáta, a my, KDH, máme záujem o Prešovský kraj,“ povedal Hlina. Ako dnes uviedla TASR, kandidátom KDH na predsedu prešovského VÚC, ak to 10. júna potvrdí Rada KDH, by mal byť levočský primátor Milan Majerský.

Viac čítajte tu

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad