ŠTEFANEC: Slovensko sa už v jadre EÚ nachádza
PREHRAŤ

ŠTEFANEC: Slovensko sa už v jadre EÚ nachádza

Sledujte rozhovor moderátora Daniela Forgácsa a europoslanca Ivana Štefanca

Bratislava 16. júna (TABLET.TV) - Pozrite si najnovšie vydanie diskusnej relácie POLITIKA Tu a teraz, tentokrát s europoslancom za KDH a novým šéfom slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane (EPP) v Európskom parlamente Ivanom ŠTEFANCOM.

Podľa Štefanca je mechanizmus čerpania eurofondov na Slovensku neefektívny, neprehľadný a otvorený pre rôzne druhy korupcie a podvodov. Dokazuje to aj posledná správa Európskeho úradu na boj proti podvodom (OLAF), podľa ktorej musela Slovenská republika vrátiť Európskej únii viac ako 13 % eurofondov.
      "Keď prvá Ficova vláda centralizovala čerpanie eurofondov pod Úrad vlády, argumentovala lepším dohľadom. Vývoj ukazuje, že opak je pravdou. Neustále problémy ukazujú, že existujúci mechanizmus je zlý a ak ho Slovensko rýchlo nezmení, prídeme ešte o viac peňazí. V Európskom parlamente sme už vyzvali na zjednodušovanie procedúr, obmedzovanie byrokracie a väčšie zapojenie regiónov a samospráv. Rozkrádaniu našich spoločných prostriedkov však najlepšie zabráni to, keď budú na príslušných miestach sedieť ľudia, ktorí sa správajú zodpovedne, nekradnú a dodržiavajú pravidlá."

Štefanec povedal, že budúcnosť postavenia Slovenska v Európskej únii je daná našim členstvom v eurozóne a musíme robiť všetko pre to, aby jej reforma a hlbšia integrácia prebehla tak, aby to bolo pre Slovensko výhodné.
      "Fiktívne jadro, ktoré predstavil Richard Sulík nemá nič spoločné s realitou. Slovensko je v jadre európskej integrácie už od vstupu do eurozóny, respektíve do Schegenu a všetky úvahy o budúcnosti musia stavať na tomto fakte. Eurozóna potrebuje pre svoju stabilitu reformy a hlbšiu integráciu a povinnosťou súčasnej aj budúcej slovenskej vlády je zabezpečiť, aby prebehli tam, kde je to pre Slovensko výhodné," povedal Ivan Štefanec.

 

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad