J. MARUŠIAK: SNS sa potrebuje vymedziť voči Smeru, ale zachovať vládu
PREHRAŤ

J. MARUŠIAK: SNS sa potrebuje vymedziť voči Smeru, ale zachovať vládu

Premiér Robert Fico zasiahol voči SNS z pozície sily, ale zároveň jej nechal určitý politický priestor. Pád vlády totiž nie je v záujme SNS, ale ani Smeru-SD, povedal v TABLET.TV politológ J.Marušiak.

Bratislava 22. augusta (Teraz.sk) – Konflikt medzi Smerom – SD a SNS Slovensko nikam neposunul, voliči vôbec netušia, o čo v ňom ide a preferenčne na ňom môžu stratiť všetky tri vládne strany. Ešte viac by stratili, a špeciálne SNS, ak by krízu nedokázali prekonať a vláda by padla. V diskusii na TABLET.TV to povedal politológ Juraj Marušiak.

„Ak by naozaj mala SNS záujem na predčasných voľbách, čo podľa mňa nemá, aj keď sa v asymetrickom partnerstve so Smerom necíti komfortne, strana by po všetkých škandáloch na predčasné voľby asi doplatila,“ povedal Marušiak. Na predčasné voľby by podľa neho doplatil aj Smer-SD, ktorý by si síce zrejme udržal prvú priečku v podpore voličov, nemusela by mu však stačiť na vytvorenie novej vládnej väčšiny.

Slovenská národná strana však podľa neho musí bojovať o to, aby sa nezopakoval príbeh jej posledného vládnutia so Smerom-SD. „V rokoch 2006 a 2010 sa Smeru podarilo všetky škandály hodiť na SNS, presunúť zodpovednosť na slabšieho koaličného partnera. SNS z toho vyšla skompromitovaná a Smer získal v roku 2010 ešte viac voličov, ako v roku 2006,“ pripomenul Marušiak.

Viac čítajte tu

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad