HLINA o KUCIAKOVI: Big Brother sa pozeral, v tomto prípade našťastie
PREHRAŤ

HLINA o KUCIAKOVI: Big Brother sa pozeral, v tomto prípade našťastie

V konzervatívnom priestore sa zjavil prezidentský kandidát František Mikloško a KDH tento fakt nemôže ignorovať, povedal v TABLET.TV Alojz Hlina.

Bratislava 3. októbra (Teraz.sk) – Ak sa potvrdí, že vrahom Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej je obvinený bývalý policajný vyšetrovateľ T. Sz., bude to aj vďaka využitiu nových metód vyšetrovania. „Vyzerá, že si neuvedomili, že doba pokročila, Big Brother sa pozerá a pozeral sa. V tomto prípade našťastie,“ povedal na margo možných páchateľov vraždy predseda KDH Alojz Hlina.

Hoci bývalý vyšetrovateľ určite pozná tradičné metódy polície, s novými počítať nemusel. „Ak je technologický progres nositeľom určitých negatív z pohľadu súkromia, tak zdá sa, že môžeme hľadať aj nejaké pozitíva,“ poznamenal líder kresťanských demokratov.

„Možno naozaj povedať, že klobúk dole pred prácou polície, ak sú okolnosti také, ako sú definované,“ dodal. „Zdá sa, že sa vykonal veľký kus práce. Pomohli ľudia, technika, pomohla vôľa a záujem to vyšetriť,“ dodal. Na margo apelu generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, ktorý žiadal pokoj pre prácu polície a prokuratúry, Hlina reagoval, že aj tlak občanov a médií mal zmysel. Práve vďaka nemu si podľa neho nikto nedovolil povedať, že „skutok sa nestal“.

„Do budúcnosti? Musí to byť vyvážené. Pán Čižnár to spomínal v tej rovine, že sa niekto snažil na tejto kauze politicky zarobiť, čo, prísne vzaté, asi aj je pravda. Ale záverečná bilancia ide do plusu, verejný tlak na orgány v primeranej forme určite pomáha. Musíme sa naučiť protestovať a biť za svoje práva,“ tvrdí Hlina.

V tomto zmysle pokladá za chybu, že sa opozičné strany od začiatku nezapojili do protestov a prenechali ich hnutiu Za slušné Slovensko. „Byť na protestoch, je organickou súčasťou politiky. Hodnotím ako chybu, že sme vycúvali z protestov, lebo nám vyrástla konkurencia. Ale prapočiatok toho všetkého bol presne taký, ako mal byť. Ja hodnotím mimoriadne pozitívne, že ľudia prišli a že prišli v takom obrovskom počte. Škoda len, že muselo prísť k smrti dvoch mladých ľudí a až vtedy to nabudilo tie davy,“ poznamenal.

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad