R.FICO: Žijeme v dvoch rôznych svetoch.V tom reálnom sa Slovensku darí
PREHRAŤ

R.FICO: Žijeme v dvoch rôznych svetoch.V tom reálnom sa Slovensku darí

Keby som ja mal dvadsať rokov a niekto mi od rána do večera púšťa do žily informáciu, že vláda je zodpovedná za vraždu novinára, tiež asi pôjdem na námestie, povedal v TABLET.TV R. Fico.

Bratislava 18. decembra (Teraz.sk) – V porovnaní s minulými rokmi zažíva Slovensko z ekonomického, sociálneho, aj finančného hľadiska vôbec najúspešnejší rok vo svojej histórii. Podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica napriek tomu časť spoločnosti tieto výsledky nevníma a koncentruje sa skôr na negatíva. „To, čo dokázali médiá a sociálne siete urobiť s verejnosťou a verejnou mienkou, ma mrzí. Žijeme v dvoch rozdielnych svetoch, na jednej strane výborné výsledky, na druhej strane stále nejaká nedobrá nálada,“ povedal v diskusii na TABLET.TV na margo politického vývoja v roku 2018.

„Mrzí ma, že podstatne viac priestoru dostáva nenávisť a rôzne nezmyselné nápady a málo sami sebe hovoríme, že sme niečo dokázali,“ poznamenal Robert Fico. Slovenská republika má podľa neho na budúci rok po prvý krát vo svojej histórii naplánovaný vyrovnaný rozpočet, štátny dlh klesá a napriek tomu podľa neho ostáva priestor na sociálne opatrenia. „Chceme sa pozrieť na mladé rodiny. Buď poďme natiahnuť materskú z existujúcich 34 týždňov na celý rok, alebo poďme razantne zvýšiť rodičovský príspevok,“ zopakoval plány zo slávnostného snemu strany. 

Smer-SD chce podľa neho zdvojnásobiť vianočný dôchodok pre dôchodcov, výrazne znížiť DPH na špecifické tovary pre mladé rodiny, zaviesť stoeurový príspevok na školské pomôcky pre prvákov pri nástupe do školy. „Plus, čakám na koaličných partnerov, ktorí pravdepodobne tiež prídu so svojimi návrhmi, ktoré sa týkajú ich programov. Budeme ich rešpektovať, lebo sa domnievam, že by dobré vzťahy v koalícii mali pokračovať aj v roku 2019,“povedal Robert Fico.

Na námietku opozície, podľa ktorej je vyrovnaný rozpočet zatiaľ iba prognózou, ktorá sa nemusí naplniť, Fico reagoval, že v posledných rokoch bola realita napokon vždy pozitívnejšia ako prognóza. „Ako poznám Petra Kažimíra, ktorému chcem aj touto cestou poďakovať za vykonanú prácu, lebo smeruje do Národnej banky Slovenska, jeho rozpočet býva veľmi konzervatívny. Ak porovnáme predchádzajúce roky, vždy sme dopadli lepšie, ako bolo naplánované. Ak je schválený vyrovnaný rozpočet, som presvedčený o tom, že bude prebytkový,“ vyhlásil predseda Smeru-SD.

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad