MARIÁN ZEMAN: O ťažkých snoch s van Bastenom i genialite Dubovského
PREHRAŤ

MARIÁN ZEMAN: O ťažkých snoch s van Bastenom i genialite Dubovského

Niekdajší vynikajúci futbalový obranca, 27-násobný slovenský reprezentant Marián Zeman patrí dnes k najobľúbenejším futbalovým spolukomentátorom a pred pár dňami bol aj hosťom v štúdiu TABLET.TV.

Bratislava 31. decembra (Teraz.sk) - Azda nikto zo súčasnej a možno ani z bývalej generácie slovenských futbalistov nezažil medzi seniormi taký krst ohňom ako on. Stalo sa tak síce už pred viac ako 24 rokmi, no odvetný duel 2. kola Európskeho pohára majstrov (EPM) proti slávnemu AC Miláno má odchovanec bratislavského Slovana Marián Zeman stále v živej pamäti. O tomto zápase, následnej hráčskej či trénerskej kariére, ale i o súčasnej role televízneho spolukomentátora futbalových stretnutí sa dnes už 42-ročný niekdajší vynikajúci obranca rozhovoril v štúdiu TABLET.TV.

Nie je to až tak dávno, čo si futbalisti Slovana Bratislava merali v pohárovej Európe sily s tými najslávnejšími európskymi veľklubmi. Či už to boli Real Madrid, AC Miláno, Borussia Dortmund alebo napríklad 1. FC Kaiserslautern, s každým z nich dokázali držať krok a poriadne ich vytrápiť. Odvetný duel 2. kola EPM s talianskym majstrom v novembri 1992 bol pamätný najmä pre vtedy ešte len 18-ročného Mariána Zemana, ktorému tréner Dušan Galis necelých 24 hodín pred výkopom oznámil, že v ňom bude hrať od začiatku a na starosti bude mať legendárneho holandského útočníka Marca van Bastena.

Viac čítajte tu

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad