DUŠAN RADOLSKÝ prezradil, čo závidí trénerovi SR 21 Pavlovi Hapalovi
PREHRAŤ

DUŠAN RADOLSKÝ prezradil, čo závidí trénerovi SR 21 Pavlovi Hapalovi

ME futbalistov do 21 rokov v Poľsku už klopú na dvere, a tak sme sa s niekdajším trénerom reprezentácie SR tejto vekovej kategórie Dušanom Radolským v štúdiu TABLET.TV aj na túto tému porozprávali.

Bratislava 10. júna (Teraz.sk) – V piatok 16. júna sa v Poľsku začnú majstrovstvá Európy do 21 rokov, na ktorých sa po dlhých sedemnástich rokoch predstaví aj slovenská futbalová reprezentácia. Pri svojej doteraz jedinej účasti na kontinentálnom šampionáte tejto vekovej kategórie obsadila v roku 2000 fantastickú štvrtú priečku, na čom mal nemalý podiel jej vtedajší kormidelník Dušan Radolský. Aj preto sme dnes už 66-ročného uznávaného trénera a futbalového odborníka pozvali pred pár dňami do televízneho štúdia TABLET.TV, kde sme si s ním na spomínaný turnaj zaspomínali. Okrem toho sa charizmatický rodák z Trnavy zamyslel i nad tým, či má podľa neho terajšia „dvadsaťjednotka“ vo svojom kádri nového Mintála či Greška, ktorých mal on v tom čase pod palcom, no prezradil aj to, čo závidí súčasnému koučovi slovenských mladíkov Pavlovi Hapalovi.

Bravúrne účinkovanie zverencov Dušana Radolského na ME ´21 v roku 2000 bolo prvou lastovičkou medzi futbalovými úspechmi na reprezentačnej úrovni v ére samostatnosti Slovenska. Ako často si na tento šampionát, ktorý sa mimochodom konal u nás pod Tatrami, spomína skúsený tréner po sedemnástich rokoch? „Sem-tam sa to stane, a to najmä pri príležitostiach, keď sa hovorí o historických úspechoch slovenského futbalu. Vďaka štvrtému miestu sme sa prebojovali na olympiádu v Sydney, čo bol vôbec prvý veľký úspech nášho futbalu a z toho dôvodu ma mrzí, že sa na to spomína veľmi málo. A škrie ma to najmä kvôli hráčom, ktorí sa o to zaslúžili,“ rozhovoril sa Dušan Radolský.

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad