LUKÁŠ KOZÁK: O hokeji v Chorvátsku, prvom góle v KHL i vášni k džudu
PREHRAŤ

LUKÁŠ KOZÁK: O hokeji v Chorvátsku, prvom góle v KHL i vášni k džudu

Hokejista Lukáš Kozák sa až do svojich 15-tich rokov venoval aj džudu a hoci v ňom patril na Slovensku k najlepším, neostal pri ňom. Aj o tom nám pred pár dňami porozprával v štúdiu TABLET.TV.

Bratislava 25. februára (Teraz.sk) – Slovenský hokejový reprezentant Lukáš Kozák prežíva hektickú sezónu. Po tom, čo ju začal v Tipsport Lige vo farbách Dukly Trenčín a pokračoval v tíme chorvátskeho účastníka KHL Medveščak Záhreb, oblieka momentálne v našej najvyššej súťaži dres martinského MHC, ktorého je aj odchovancom. Nielen o tohtosezónnom hokejovom putovaní sme sa s 25-ročným slovenským reprezentantom a zároveň niekdajším vynikajúcim džudistom pred pár dňami v televíznom štúdiu TABLET.TV porozprávali.

Vďaka pôsobeniu v Medveščaku Záhreb si Lukáš Kozák zveľadil svoje štatistiky v KHL, v ktorej dovtedy odohral ako hráč Slovana Bratislava 49 zápasov. Ako sa mu pozdával krátky angažmán, počas ktorého si na svoje konto v druhej najkvalitnejšej lige sveta pripísal ďalších 14 duelov, v tíme z Chorvátska, ktoré sa jednoznačne radí k hokejovo netradičným krajinám? „Je pravda, že hokej tam nepatrí k národným športom, v porovnaní so Slovenskom je v rebríčku popularity určite na nižších priečkach, no Chorváti oň záujem majú a keby sa nám podarilo postúpiť do play-off, určite by ešte vzrástol. Čo sa týka mňa osobne, nemôžem na Medveščak povedať jedno krivé slovo, práve naopak, som rád, že som mal príležitosť dres záhrebského klubu obliekať. Bola to pre mňa vynikajúca skúsenosť, cítil som sa tam vynikajúco po hokejovej i mimošportovej stránke,“ rozhovoril sa Kozák.

Úlohou hokejových obrancov je predovšetkým gólom zabraňovať, no z času na čas sa aj oni zapíšu do streleckej listiny. Kozákovi sa do dnešného dňa podarilo na seniorskej úrovni skórovať v súťažných zápasoch 23-krát, pričom nateraz svoj posledný gól zaznamenal v drese Medveščaku Záhreb. Stalo sa tak, paradoxne, v súboji so Slovanom Bratislava, čo bol preňho zároveň aj premiérový presný zásah v KHL. „Samozrejme, že puk, ktorým som ho dosiahol, mám odložený, oblepený a popísaný tak, ako sa to v podobných prípadoch robí a s najväčšou pravdepodobnosťou ho niekomu čoskoro venujem. Premiérový gól v tejto súťaži ma teda potešil, akurát škoda, že neprišiel za iného stavu a za iných okolností,“ vrátil sa Lukáš k poslednému zápasu záhrebského mužstva v ročníku 2016/17, ktorý bol zároveň tohtosezónnou derniérou aj pre Slovan. Len na doplnenie, belasí v ňom v stredu 15. februára triumfovali na domácom ľade 7:5, pričom Kozák zaznamenal tretí gól hosťujúceho tímu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad