KINDER spomína: Gascoigne nabádal Mersona piť. Ten musel od neho ujsť
PREHRAŤ

KINDER spomína: Gascoigne nabádal Mersona piť. Ten musel od neho ujsť

Vladimír Kinder patrí k najlepším slovenským futbalistom v histórii. Pred pár dňami sme si ho aj preto pozvali do štúdia TABLET.TV, kde sme sa s ním porozprávali o jeho pozoruhodnej kariére.

Bratislava 5. augusta (Teraz.sk) – Pred pár dňami sa vo futbalovej verejnosti na Slovensku opäť skloňovalo meno niekdajšieho vynikajúceho obrancu Vladimíra Kindera. Stalo sa tak po prestupe guinejského kanoniera Seydoubu Soumaha zo Slovanu Bratislava do Partizanu Belehrad, pričom išlo o tretí najdrahší prestup v histórii klubu z Tehelného poľa. Ten najdrahší sa datuje do roku 1993, keď z belasého tábora odišiel do slávneho Realu Madrid Peter Dubovský. O druhý top prestup v histórii Slovana sa o štyri roky po legendárnom „Dubákovi“ postaral práve Kinder, ktorý z nášho najslávnejšieho klubu prestúpil do FC Middlesbrough a stal sa tak vôbec prvým slovenským futbalistom, ktorý si zahral v najvyššej anglickej súťaži. 

Kinder odchádzal zo Slovana na ostrovy v roku 1997 ovenčený jedným federálnym a tromi slovenskými titulmi. S bratislavským klubom teda zažil slávne časy, na ktoré môžu belasí dnes už len spomínať. Ako ich má v pamäti uložené on? „Krásne časy. Tvorili sme skvelú partiu, ktorá si po každom zápase chodila spoločne posedieť a bolo úplne jedno, či sme vyhrali alebo prehrali. Jednoducho, tá chémia tam fungovala, boli sme akoby menšia rodina, do ktorej patril aj tréner, čiže tie spomienky mám len tie najkrajšie. Neraz mi to pripomína plagát mužstva, s ktorým som sa stal federálnym majstrom a ktorý mám stále doma. Tá partia bola teda naozaj vynikajúca možno na rozdiel od tej, ktorá je v Slovane v súčasnosti,“ rozhovoril sa Vladimír Kinder. 

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad