ĽUBOMÍR POKOVIČ: O Jánovi Filcovi sa treba vyjadrovať s úctou
PREHRAŤ

ĽUBOMÍR POKOVIČ: O Jánovi Filcovi sa treba vyjadrovať s úctou

Slovenský hokejový tréner Ľubomír Pokovič prijal nedávne vyhlásenia bývalého slovenského obrancu B. Valábika na adresu J. Filca s odporom. Čo si o nich konkrétne myslí, nám povedal v štúdiu TABLET.TV.

Bratislava 9. septembra (Teraz.sk) – Pred pár dňami spôsobili v hokejovej verejnosti pod Tatrami rozruch kontroverzné vyjadrenia bývalého slovenského reprezentanta Borisa Valábika na adresu najúspešnejšieho trénera v histórii SR Jána Filca. Do televízneho štúdia TABLET.TV sme si najmä z toho dôvodu pozvali Filcovho dlhoročného spolupracovníka, taktiež trénera, Ľubomíra Pokoviča, s ktorým sme sa o výrokoch bývalého hráča NHL porozprávali. Taktiež sme s ním prebrali tému ohľadom nového reprezentačného kormidelníka Craiga Ramsaya, spoločne sme sa pozreli na účinkovanie Slovana v nadnárodnej KHL a na záver sa myšlienkami vrátili k jeho trénerskej kariére.

Dnes už 31-ročný Valábik, ktorý pred pár dňami ukončil aktívnu kariéru, sa pre ŠPORT.SK okrem iného vyjadril„Zoberte si, napríklad, zápas o štvrté miesto na olympijských hrách vo Vancouveri. To nie, že si chalani prehrali bronz, on im ho stratil svojím neexistujúcim koučingom.“ A práve tieto slová nenechali chladným Ľubomíra Pokoviča, ktorý bol na spomínanej olympiáde v roku 2010 jedným z asistentov Jána Filca.„Vyjadrenia Borisa Valábika som prijal s veľkým počudovaním a odporom, pretože si treba vážiť kvalitných ľudí, ktorým doma máme. Nemáme toľko trénerov majstrov sveta, práve naopak, máme takého len jedného, a to je práve Jano Filc. Okrem toho získal striebro na svetovom šampionáte v roku 2000 a taktiež bronz na MS 20-ročných rok predtým. Taktiež štvrté miesto na spomínanej olympiáde v roku 2010, kde sme nešli absolútne ako favorit a napriek tomu sme odohrali úžasné zápasy. Takže aj z tohto dôvodu sa treba o Jánovi Filcovi vyjadrovať s úctou,“rozhovoril sa Ľubomír Pokovič. 

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad