BRANISLAV FODREK o góle Buffonovi: Môj posledný parádny moment
PREHRAŤ

BRANISLAV FODREK o góle Buffonovi: Môj posledný parádny moment

Len máloktorý futbalista na svete sa môže pochváliť tým, že počas kariéry prekonal legendárneho talianskeho brankára Buffona. Jedným z nich je Branislav Fodrek, ktorý bol hosťom v štúdiu Tablet TV.
Bratislava 7. január (Teraz.sk) – Svojho času patril k najlepším stredopoliarom našej najvyššej súťaže a jeho meno malo vo futbalových kruhoch ozajstný cveng. Čoskoro 36-ročný rodák z Bratislavy Branislav Fodrek sa však v roku 2014 potichúčky rozlúčil s hráčskou kariérou. O tom, čomu sa venuje dnes, ako si spomína na spanilú jazdu petržalskej Artmedie v prestížnej Lige majstrov, ale napríklad i to, ktorý šport je preňho v posledných mesiacoch ideálny relax, prezradil v televíznom rozhovore v štúdiu Tablet TV.

Branislav Fodrek vstúpil do seniorského futbalu v drese bratislavského Slovana, no vrchol kariéry zažil v konkurenčnej Artmedii Petržalka. Pod vedením vtedajšieho trénera a neskôr úspešného reprezentačného kormidelníka Vladimíra Weissa získal klub z pravého brehu Dunaja dva majstrovské tituly, vďaka čomu sa predstavil aj v prestížnej Lige majstrov a veruže v sezóne 2005/06 urobil aj dieru do sveta. Po tom, čo v predkolách vyradil postupne kazašský Kairat Alma-Ata, škótsky Celtic Glasgow i srbský Partizan Belehrad, futbalová rozprávka pokračovala. V skupinovej fáze sa Petržalčanom postavili do cesty slávne veľkokluby – Inter Miláno (0:1 a 0:4 ), FC Porto (3:2 a 0:0) a Glasgow Rangers (0:0 a 2:2) – a hoci ďalej v tejto súťaži už nepokračovali, získali skúsenosti na nezaplatenie. „Veľa ľudí mi to častokrát pripomína, no bolo to už naozaj dávno. Ja osobne to už považujem za dejepis a z minulosti sa žiť nedá. Na druhej strane, mám z tých zápasov spomienky a zážitky na celý život. Bolo to krásne obdobie. My hráči sme vtedy sami nechápali, čo sa to deje, bol to pre nás vrchol kariéry. Teda pre mňa určite,“ zalovil v pamäti Branislav Fodrek.

Celú správu nájdete tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad