L. CHARFREITAG o konci kariéry: Mohol som sa aj roztrhať, už to nešlo
PREHRAŤ

L. CHARFREITAG o konci kariéry: Mohol som sa aj roztrhať, už to nešlo

Libor Charfreitag zavesil pred pár týždňami kladivo definitívne na klinec. Prečo sa tak rozhodol, ako hodnotí svoju kariéru a čo mu chýba v zbierke jeho úspechov, nám prezradil v štúdiu TABLET.TV.

Bratislava 11. novembra (Teraz.sk) – Slovenský kladivár a vôbec jeden z najlepších slovenských atlétov v ére samostatnosti Libor Charfreitag nedávno definitívne ukončil aktívnu kariéru. Majster Európy z Barcelony 2010, bronzový medailista z japonskej Osaky 2007 a účastník troch olympiád ju pred pár dňami zrekapituloval v televíznom štúdiu TABLET.TV.

Posledné preteky v kariére absolvoval Libor Charfreitag len dva týždne pred 40. narodeninami, konkrétne 29. augusta tohto roku v Trnave, teda tam, kde s kladivom ako malý chlapec začínal. Mal to tak naplánované? „Vôbec nie, prišlo to samo. Vedel som akurát to, že na konci sezóny budú preteky v Trnave a vždy som považoval za akúsi povinnosť sa ich zúčastniť, keďže ide o moje domáce pole. Už pred nimi som si však uvedomoval, že kladivu sa človek nemôže venovať bezhlavo donekonečna, a tak som v poslednom období skoro neustále rozmýšľal nad tým, či potiahnuť ešte jednu sezónu až som dospel k tomu, že naozaj stačilo. To, že sa tak udialo v Trnave, kde som s týmto športom začínal, bola viac-menej náhoda a som vďačný, že tamojší klub pre mňa pripravil takú krásnu rozlúčku,“ rozhovoril sa Libor Charfreitag, ktorý po dvoch mesiacoch od ukončenia kariéry bez emócii konštatuje, že v jeho prípade bol najvyšší čas skončiť. „Mohol som sa aj roztrhať, už to jednoducho nešlo.“ 

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad