ŠKORVÁNKOVÁ: Nezarábam toľko, aby som po kariére nemusela už nič robiť
PREHRAŤ

ŠKORVÁNKOVÁ: Nezarábam toľko, aby som po kariére nemusela už nič robiť

Jednou z TOP futbalových udalostí tohto roka na Slovensku bol prestup Dominiky Škorvánkovej do Bayernu Mníchov. Aj o tom, ako sa jej v bavorskom veľkoklube darí, nám porozprávala v štúdiu TABLET.TV.

Bratislava 23. decembra (Teraz.sk) – Najlepšia futbalistka Slovenska za posledné roky, Dominika Škorvánková, má za sebou sezónu ako z rozprávky. Hoci sa jej počas nej nevyhli peripetie so zraneniami, splnil sa jej jeden veľký sen. V máji podpísala zmluvu s veľkoklubom, ktorý má vo futbalovom svete obrovský cveng – nemeckým Bayernom Mníchov. Čo tento krok pre ňu znamenal, ako sa jej na novom pôsobisku darí, aké sú jej ďalšie futbalové sny, kto je jej najväčší vzor, ale aj o tom, ako bude tráviť najkrajšie sviatky v roku, nám 26-ročná sympatická športovkyňa porozprávala v televíznom štúdiu TABLET.TV.

Hoci sa Dominikin prestup upiekol už začiatkom mája, slovenská futbalistka absolvovala prvý súťažný duel za slávny Bayern až o štyri mesiace neskôr. Stalo sa tak v ligovom zápase na ihrisku Essenu (3:0), keďže predchádzajúcu sezónu dohrávala ešte v konkurenčnom tíme SC Sand, ktorého farby hájila dva roky. Ako si spomína na svoju ostrú premiéru v drese mníchovského veľkoklubu? „Do zápasu som nastupovala ako striedajúca hráčka a naplno som si uvedomovala, aký dres mám na sebe. Bolo to pre mňa krásne, pretože ako malé dievča som si niečo také vždy predstavovala, snívala som o tom a v tom momente sa to stalo skutočnosťou. Po pár minútach na ihrisku však už išli tieto pocity bokom, dokonca po faule na mňa sme zvýšili z pokutového kopu naše vedenie na 3:0, takže už som to tak intenzívne nevnímala, sústredila som sa predovšetkým na to, aby som podala čo najlepší výkon,“ vrátila sa myšlienkami k udalostiam zo začiatku septembra Dominika Škorvánková. 

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad