Mirka KUCIAKOVÁ: Chvíle s futbalovými bratmi sú pre mňa vždy vzácne
PREHRAŤ

Mirka KUCIAKOVÁ: Chvíle s futbalovými bratmi sú pre mňa vždy vzácne

Volejbalistka Miroslava Kuciaková, sestra známejších futbalových brankárov, sa po necelých 3 rokoch vrátila na slovenské palubovky. Aj o dôvodoch tohto kroku sme sa rozprávali v štúdiu TABLET.TV.

Bratislava 20. januára (Teraz.sk) – Jedna z najlepších slovenských volejbalistiek súčasnosti Miroslava Kuciaková sa po pôsobení v Nemecku a Francúzsku vrátila do bratislavskej Slávia EU. V jej drese by rada nadviazala na nedávne úspechy, keď sa jej s tímom z hlavného mesta podarilo získať dva tituly majstra SR i dvakrát triumfovať v Slovenskom pohári, pričom v oboch majstrovských sezónach bola vyhlásená za najlepšiu hráčku našej extraligy. S mladšou sestrou známejších futbalových bratov Kuciakovcov sme sa v televíznom štúdiu TABLET.TV porozprávali o dôvodoch jej návratu na slovenské palubovky, spomínaných zahraničných angažmánoch, slovenskej reprezentácii, ale aj o tom, aké to je mať bratov – futbalových brankárov, ktorí loptu chytajú, kým ona ju naopak, ako prihrávajúca smečiarka, skôr odbíja.

Po tom, čo Mirka v roku 2015 zavŕšila svoj majstrovský hetrik slovenských titulov (dva získala so Sláviu EU, jeden s Doprastavom Bratislava), rozhodla sa vyskúšať angažmán v kvalitnej nemeckej súťaži. Jej pôsobenie v Aachene však bolo ovplyvnené operáciou ramena, ktorej sa podrobila ešte pred samotným príchodom do družstva bundesligistu.„Moje pôsobenie v Aachene by som označila slovami ,nevydarený angažmán z objektívnych príčin´ a zároveň treba uznať, že išlo o moju najhoršiu sezóna, odkedy som sa začala venovať volejbalu profesionálne. Na druhej strane som za možnosť pôsobiť v tomto nemeckom klube veľmi rada, pretože som mohla byť súčasťou špičkovej organizácie, okolo ktorej sa pohybuje veľké množstvo ľudí, zažila som vypredanú halu so skalnými fanúšikmi, čiže v konečnom dôsledku som za túto skúsenosť veľmi vďačná,“ rozhovorila sa Miroslava Kuciaková. 

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad