JAGNEŠÁK: Rýchla smrť bola milosrdnejšia, ako sa otočiť v Pjongčangu
PREHRAŤ

JAGNEŠÁK: Rýchla smrť bola milosrdnejšia, ako sa otočiť v Pjongčangu

Bobisti SR sa po štyroch účastiach na ZOH na piatej v Pjongčangu nepredstavia. Z toho dôvodu sme si pozvali do štúdia ich šéfa Milana Jagnešáka, s ktorým sme sa na túto tému porozprávali.

Bratislava 10. februára (Teraz.sk) - Na štyroch predchádzajúcich zimných olympiádach reprezentovali Slovensko aj bobisti. Po účastiach v Salt Lake City 2002, Turíne 2006, Vancouvri 2010 a Soči 2014 si však museli na tohtoročné ZOH v Pjongčangu nechať zájsť chuť. A to aj napriek tomu, že miestenku na juhokórejské podujatie pod piatimi kruhmi si vybojovali. O tom, čo sa udialo a aký to môže mať dopad na bobový šport u nás, sme sa pred pár dňami v televíznom štúdiu TABLET.TV porozprávali s prezidentom Slovenského zväzu bobistov a nestorom tohto športu pod Tatrami Milanom Jagnešákom.

Slovenským bobistom vystavila stopku olympijská charta. Na základe nej nemôže reprezentovať novú krajinu športovec, ktorý v uplynulých troch rokoch reprezentoval iný štát. A práve to bol prípad pilota štvorbobu SR Radeka Matoušeka. Aj z toho dôvodu bol šéf slovenských bobistov v uplynulých dňoch pred definitívnym rozhodnutím v častom kontakte s prezidentom Medzinárodnej federácie bobov a skeletonu (IBSF) Ivom Ferrianim. „Dokonca som za ním vycestoval aj do zahraničia, kde mi jasne vysvetlil, že kvôli dopingu v ruskom športe je situácia veľmi napätá. On sa totiž postavil na stranu ruských bobistov, dovolil im pretekať, čo bolo v rozpore s rozhodnutím Medzinárodného olympijského výboru, ktorý dal príkaz na okamžité vylúčenie z podujatí športovcom z Ruska. Ferriani ako prezident bobovej federácie voči tomu namietal aj v Lausanne, odkiaľ prišla kladná odpoveď. Už len z toho dôvodu sme neotvárali ďalšiu tému ohľadom nášho štvorbobu, čo by na MOV podľa mňa v žiadnom prípade neprešlo. Na druhej strane treba povedať, že pravidlá sú na to, aby sa dodržiavali, boli sme si toho vedomí. A hoci posledné rozhodnutie ohľadom zákazu štartu v Pjongčangu vydával práve Ferriani, bolo to z jeho strany v podstate milosrdné, pretože nás nechcel poslať do Južnej Kórei s tým, že nás tam ,otočia´ domov. Myslím si, že rýchla smrť z jeho strany bola v tomto prípade prijateľnejšia, ako naťahovať médiá a stresovať posádku, či na olympiáde budeme štartovať alebo nie,“ ozrejmil na úvod prezidentom Slovenského zväzu bobistov Milan Jagnešák. 

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad