J. ŠIMON o trnavskom boji o titul v roku 1997: Dodnes mám nočné mory
PREHRAŤ

J. ŠIMON o trnavskom boji o titul v roku 1997: Dodnes mám nočné mory

Július Šimon bol jedným z pilierov Trnavy, ktorá mala pred 21 rokmi na dosah majstrovský titul. Napokon oň však prišla v poslednom kole. Ako si na to spomína a čo hovorí na súčasný Spartak?

Bratislava 21. apríla (Teraz.sk) – Futbalisti trnavského Spartaka majú päť kôl pred koncom našej najvyššej súťaže v tabuľke deväťbodový náskok, a tak sa po dlhých 45 rokoch môžu už o pár dní tešiť z majstrovského titulu. Ešte bližšie k nemu však Trnavčania boli v roku 1997, lenže prehra v poslednom zápase sezóny na ihrisku Rimavskej Soboty (1:2) ich veľkolepé oslavy zmarila. Jedným z priamych aktérov tohto duelu a vtedajším ťahúňom „bílích andelov“ bol stredopoliar Július Šimon, pre ktorého sú udalosti spred 21 rokov dodnes nočnou morou. Ako si na ne spomína, čo hovorí na súčasný Spartak, či na dunajskostredský DAC, v ktorom odštartoval svoju bohatú seniorskú kariéru, a ktorý má ešte taktiež teoretickú šancu na titul, nám porozprával v televíznom štúdiu TABLET.TV.

V uplynulom ročníku obsadil Spartak Trnava vo fortunaligovej tabuľke šiestu priečku, pričom na majstrovskú Žilinu strácal 30 bodov. To, že hneď v nasledujúcej sezóne bude hrať o titul, čakal ozaj len málokto. „Dá sa povedať, že ide o novovybudované mužstvo, ktoré šliape naplno celú sezónu, takmer všetko mu doteraz ideálne sadlo a toto je výsledok. Priznám sa, že ja sám som z toho veľmi prekvapený a najskôr som si myslel, že účinkovanie Spartaka v základnej časti bola náhoda, ale mýlil som sa. Trnavčanom sa darí aj v skupine o titul, kde je kvalitatívne podobných tímov viacero. Či už je to Žilina, Trenčín, Slovan alebo Dunajská Streda, každý jeden z nich by si majstrom byť zaslúžil, no všetky karty v rukách má momentálne Trnava, a tak si ostatní budú musieť na titul minimálne jednu sezónu zrejme počkať. Na druhej strane je pravda, že stať sa môže hocičo, poznám to aj z vlastnej skúsenosti, no na 85 percent som presvedčený, že majstrovský pohár zdvihnú v tejto sezóne nad hlavu Trnavčania,“ rozhovoril sa Július Šimon. 

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad