Dušan KEKETI: S El Maestrom to bol risk, no pánboh zaň zaplať
PREHRAŤ

Dušan KEKETI: S El Maestrom to bol risk, no pánboh zaň zaplať

Po nedávnom zisku historicky prvého titulu majstra SR v podaní trnavských futbalistov, sme sa pred pár dňami v televíznom štúdiu TABLET.TV porozprávali s prezidentom Spartaka Dušanom Keketim st.

Bratislava 17. júna (Teraz.sk) – Len niekoľko dní po tom, čo futbalisti Spartaka Trnava získali po dlhých 45 rokoch majstrovský titul, sa v bulvárnych médiách objavili informácie, že sa k nemu „dopracovali“ nekalým spôsobom. O tejto téme, celej uplynulej sezóne, odišlom trénerovi El Maestrovi i jeho nástupcovi Látalovi, zmenách v kádri, blížiacej sa Lige majstrov, ale aj o svetovom šampionáte v Rusku, sme sa rozprávali v televíznom štúdiu TABLET.TV s prezidentom trnavského klubu Dušanom Keketim st.

O prvý titul Spartaka v histórii samostatného Slovenska sa pričinil každý jeden člen kádra, no nespochybniteľný je fakt, že leví podiel na ňom mal tréner Nestor El Maestro. Ako vlastne Trnavčania na tohto anglického kormidelníka so srbskými koreňmi pred sezónou prišli? „O novom koučovi sme začali v klube premýšľať ku koncu predchádzajúcej sezóny, keď už bolo viac-menej jasné, že v tabuľke obstojíme najhoršie za posledné roky. Aj preto niekedy v tom čase absolvoval generálny manažér Pavel Hoftych rozhovory s niekoľkými adeptmi na trénersky post, pričom El Maestrovo meno padlo niekedy v apríli a následne sa o ňom začalo intenzívnejšie hovoriť. Priznám sa, že ja osobne som ho vôbec nepoznal. Nikdy predtým som to meno nepočul, čiže som ani nevedel, čo mám od toho očakávať. Napokon sa však ukázalo, že tá voľba nebola dobrá, ale vynikajúca. Na druhej strane však treba na rovinu povedať, že to bol z našej strany aj risk, ale zaplať pánboh za to, že k tomu angažmánu došlo,“ vrátil sa myšlienkami zhruba rok dozadu prezident trnavského klubu Dušan Keketi. 

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad