Ďalšia škodlivá aplikácia útočí na mobily
PREHRAŤ

Ďalšia škodlivá aplikácia útočí na mobily

Po medializácii pravdepodobní autori vydali novú falošnú mobilnú aplikáciu, ktorá zneužíva internetový obchod Alza.

Bratislava 3. februára (TABLET.TV) - Prednedávnom sa objavila škodlivá mobilná aplikácia, ktorá sa vydávala za oficiálnu aplikáciu Českej pošty a po stiahnutí ovládla mobilný telefón, respektíve získala údaje od bankových účtov. Zákazníci najskôr dostali SMS, ktorá ich vyzývala na stiahnutie aplikácie "Pošta Online" a odkázala ich na internetové stránky so škodlivým programom.

Po medializácii pravdepodobní autori vydali novú falošnú mobilnú aplikáciu, ktorá zneužíva internetový obchod Alza. Útočník sa zariadenie obete pokúša infikovať tak, že jej zašle SMS správu o falošnej výhre v hodnote 500 českých korún s nutnosťou uskutočnenia objednávky do dvanástich hodín cez škodlivú aplikáciu. Link je umiestnený v SMS správe.

Internetový obchod Alza sa od takýchto SMS správ dištancuje a takisto neodporúča sťahovať aplikáciu Alzy z linku uvádzanom v takejto správe. Varuje spotrebiteľov pred kliknutím na odkaz.

Po úspešnej inštalácii zašle škodlivý kód útočníkovi na kontakty uložené na mobile SMS správu, obsahujúcu link na škodlivú aplikáciu.

Škodlivá aplikácia dokáže ľudí pripraviť o peniaze na účte a takisto môže zmeniť PIN kódy v mobiloch. Používatelia by mali vo všeobecnosti sťahovať aplikácie len z oficiálnych obchodov, či už v Google Play alebo iTunes

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad