MATEČNÁ: Spotrebiteľ už pri potravinách nepozerá len na cenu
PREHRAŤ

MATEČNÁ: Spotrebiteľ už pri potravinách nepozerá len na cenu

Agrorezort zadal minulý rok v tejto súvislosti reprezentatívny prieskum na vzorke 1000 respondentov a jeho výsledky boli podľa šéfky agrorezortu prekvapujúce.

Bratislava 12. mája (TASR) - Slovenský spotrebiteľ už nežiada pri potravinách predovšetkým nízku cenu. Uviedla to dnes na brífingu v rámci Fóra o remeselných potravinách Simply 2017 v Bratislave šéfka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Gabriela Matečná (nominantka SNS).

Agrorezort zadal minulý rok v tejto súvislosti reprezentatívny prieskum na vzorke 1000 respondentov. "Výsledky boli aj pre nás prekvapujúce. Slovenský spotrebiteľ už nepozerá na cenu, v prvom rade pozerá na kvalitu. V druhom rade pozerá na pôvod potraviny a až na treťom mieste je cena," priblížila ministerka.

Zmena v tom, že spotrebiteľ hľadá vo veľkých obchodných reťazcoch najmä čo najnižšiu cenu potravín, musí podľa nej prísť zdola, teda od spotrebiteľa. "Tá zmena prichádza. Všetkých našich prvovýrobcov a spracovateľov preto smerujem k tomu, aby sa pripravili na to, že spotrebiteľ chce kvalitnú, čerstvú potravinu a je ochotný si za ňu aj priplatiť," dodala Matečná.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad