Prevratný spôsob dopravy: kapsula Hyperloop One vyvinula rýchlosť 310 km/h
PREHRAŤ

Prevratný spôsob dopravy: kapsula Hyperloop One vyvinula rýchlosť 310 km/h

Išlo o dosiaľ najrýchlejší hyperloop test na svete.

Nevada 4. august (TABLET.TV) - Po viacerých rokoch postupných krokov a drobných testoch s nižšou rýchlosťou nová technológia prepravy- hyperloop- konečne predviedla, čo dokáže. Na plnohodnotnej testovacej dráhe v Nevade spoločnosť úspešne dokončila test, počas ktorého  dopravná kapsula XP-1 takmer celú 500-metrovú dráhu vo vákuovom prostredí prešla vysokou rýchlosťou 310 km/h. Táto rýchlosť sa blíži k plánovaným pracovným rýchlostiam budúcich projektov hyperloop naplánovaných pre Dubaj, Fínsko a Švédsko, Holandsko, Švajčiarsko, Rusko a Spojené kráľovstvo. Spoločnosť tvrdí, že išlo o dosiaľ najrýchlejší hyperloop test na svete a kvôli tomu je Hyperloop One jediná spoločnosť na svete, ktorá má plnohodnotný hyperloop projekt. Naráža tým na náskok pred konkurenčnou spoločnosťou Hyperloop Transportation Technologies.

Hyperloop One pre skúšobnú trať v rúre vytvorila podmienky podobné tým, aké sú v nadmorskej výške 61.000 metrov. To je vlastne súčasť zemskej atmosféry, kde je veľmi nízke trenie a vysoká odolnosť voči zriedenému vzduchu. Prepravná kapsula nazvaná XP-1 sa vznášala uprostred rúry pomocou magnetickej levitácie, ktorá obmedzuje aerodynamický odpor a teoreticky umožňuje maximálnu rýchlosť 1200 km/h. Kapsula je dlhá asi 8,5 m, je skonštruovaná z hliníka a uhlíkových vlákien a vyzerá ako futuristický aerodynamický autobus.

Spoločnosť tvrdí, že všetky súčasti systému od motorov až po elektroniku, vákuové čerpadlo a magnetický levitovací mechanizmus, fungovali počas celého testu dobre. Ako povedal výkonný riaditeľ a spoluzakladateľ Hyperloop One Shervin Pishevar: "Keď počujete zvuk hyperloopu, počujete zvuk budúcnosti."

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad