Cestujúci  v Bratislave sa sťažujú na neúčinnú klimatizáciu v MHD
PREHRAŤ

Cestujúci v Bratislave sa sťažujú na neúčinnú klimatizáciu v MHD

Povinnosť zabezpečiť prijateľné klimatické podmienky, a teda vetranie, kúrenie alebo klimatizáciu, ukladá dopravnému podniku voči cestujúcim prepravný poriadok schválený ešte v apríli tohto roka.

Bratislava 4. augusta (TABLET.TV) – Cestujúca verejnosť v hlavnom meste kritizuje Bratislavský dopravný podnik za to, že klimatizácia v prostriedkoch verejnej dopravy, a teda v autobusoch, električkách či v trolejbusoch, nie je efektívna a účinná.

Povinnosť zabezpečiť prijateľné klimatické podmienky, a teda vetranie, kúrenie alebo klimatizáciu, ukladá dopravnému podniku voči cestujúcim prepravný poriadok schválený ešte v apríli tohto roka.

Dispečing dopravného podniku Bratislava vyzýva vodičov MHD od začiatku leta denno-denne centrálnou výzvou, aby spríjemnili pre cestujúcich prostredie vo vozidlách,“ uviedla v tejto súvislosti pre TABLET.TV Adriana Volfová, hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava.

Vina za to, že klimatizácia v autobusoch, trolejbusoch alebo v električkách v Bratislave, účinná nie je, sa prehadzuje zo strany na stranu, kde na strane jednej je Bratislavský dopravný podnik, a na druhej - samotní cestujúci.

Podľa hovorkyne, za to, že klimatizácia v niektorých prípadoch nie je účinná, môže aj cestujúca verejnosť. „Niektorí cestujúci však často otvárajú okna pre prísun čerstvého, aj keď horúceho vzduchu. Klíma je potom neefektívna,“ uviedla, pričom doplnila, že k enormnému úniku vychladeného vzduchu dochádza aj počas státia vozidiel na zastávkach, keď teplo sála do vozidiel.

Dopravný podnik cez svoju hovorkyňu priznal, že cestujúci nemajú inú možnosť, ako otvárať okná. Staré vozidlá klimatizáciou vybavené nie sú. Všetky nové áno. Pokiaľ na takejto linke klíma zapnutá nie je, treba na to bezodkladne upozorniť vodiča alebo dispečing.

Upozorniť na to, že vo vybraných spojoch MHD je najmä v lete enormne horúco, sa rozhodla aj verejnosť na sociálnej sieti. "Prvé verejné saunovanie" v bratislavskej mestskej hromadnej doprave organizujú nespokojní cestujúci koncom týždňa na jednej z pravidelných autobusových liniek.

Na jej adresu sa dopravný podnik vyjadril, že sa neorganizuje v súčinnosti s ním. „Veríme, že cestujúci sa budú správať tak, ako je v zmysle prepravného poriadku ich povinnosť, aby svojím konaním neohrozovali bezpečnosť ani plynulosť prepravy, ani bezpečnosť ostatných cestujúcich,“ uzavrela Volfová.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad