Američania otestovali najväčšiu raketu na svete
PREHRAŤ

Američania otestovali najväčšiu raketu na svete

Súkromná vesmírna spoločnosť SpaceX, ktorú vlastní milionár Elon Musk otestovala motory centrálnej časti prvého stupňa najväčšej rakety na svete Falcon Heavy.

Hawthorne, Kalifornia, USA 11. mája (TABLET.TV) - Ide o raketu, ktorá je určená na prepravu množstva materiálu a ľudí do destinácií ďaleko od Zeme. Podľa vesmírneho programu SpaceX by Falcon Heavy mala vyštartovať na svoju prvú cestu do vesmíru už  tento rok.

Majiteľ Elon Musk chce po úspešných testoch raketu, zatiaľ bez ľudskej posádky, vyslať do blízkosti Marsu už v roku 2020. Práve tento vesmírny stroj by mal byť dopravným prostriedkom pre obsadzovanie Marsu. Aj preto, že ide o raketu, ktorá je opakovane použiteľná, čo znamená, že SpaceX môže v budúcnosti s Falcon Heavy lietať k Marsu a naspäť a znížiť tak náklady na štart rakety.

Obrovská raketa, ktorú SpaceX neustále zdokonaľuje a snaží sa urýchliť termín letu, má vyšší výkon a hmotnosť ako jej predchodkyňa Falcon 9. Tá dokáže vyniesť na obežnú dráhu Zeme asi 23 ton nákladu, Falcon Heavy asi 54 ton. 27 motorov typu Merlin generuje taký ťah pri zdvihu, ktorí by vytvorilo asi 18 Boeingov 747, keď idú na plný výkon.

 

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad