AKO POSTUPOVAŤ, ak chcete zrušiť svoju dovolenku kvôli obavám z teroristických útokov?
PREHRAŤ

AKO POSTUPOVAŤ, ak chcete zrušiť svoju dovolenku kvôli obavám z teroristických útokov?

Destinácie, ktoré boli ešte v minulosti veľmi populárne, dnes medzi Slovákmi nepatria medzi tie najvyhľadávanejšie.

Bratislava 18. apríla (TABLET.TV) – Teroristické útoky menia cestovateľskú mapu Slovákov. Ministerstvo zahraničných vecí odporúča pravidelne pred cestou do zahraničia sledovať informácie o tom, do ktorých krajín nie je vhodné cestovať. Týka sa to aj letných dovoleniek.

Destinácie, ktoré boli ešte v minulosti veľmi populárne, dnes medzi Slovákmi nepatria medzi tie najvyhľadávanejšie. Podpísali sa pod to aj početné teroristické hrozby, a to aj v mnohých turistických destináciách. „V tejto súvislosti môžeme spomenúť krajiny ako Egypt, ale aj iné destinácie vrátane v minulosti populárneho Turecka s vysokým štandardom poskytovaných služieb,“ uviedol bezpečnostný analytik Jaroslav Naď.

„Ak sme pred dvomi rokmi zaznamenali historicky najvyšší záujem o Turecko, ďalší rok to bol pokles, dosť výrazný. Rovnakú situáciu sme zaznamenali aj v prípade Egypta,“ doplnil pre TABLET.TV Stanislav Macko, prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr.

Pre uvedené destinácie je dnes ministerstvom zahraničných vecí, ako informoval Peter Susko z jeho tlačového odboru, v súčasnej dobe vyhlásený druhý stupeň odporúčania pred cestou do vybraných krajín. „Ministerstvo odporúča zvážiť nevyhnutnosť cestovania do vybraných oblastí v Turecku, Egypte i v Tunise.“

 

Bezpečnostní analytici predpovedajú úspešnú sezónu Bulharsku a už tradične Chorvátsku. Tieto destinácie vnímajú Slováci ako stále bezpečné.

 

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad