Počas Dňa narcisov sme vyzbierali viac ako 900 000 Eur
PREHRAŤ

Počas Dňa narcisov sme vyzbierali viac ako 900 000 Eur

Počas 21. ročníka Dňa narcisov, ktorý sa konal 7. apríla 2017, všetkých poriadne potrápilo počasie, ale ani ono neubralo na výnimočnosti tohto dňa – dňa podpory, pomoci, spolupatričnosti.

Bratislava 18. mája (OTS) - Dobrovoľníci i pomedzi kvapky dažďa pripínali narcisy, ktoré ľuďom zápasiacim s ochorením dodávajú silu a energiu tento zápas vyhrať.

Počas 21. ročníka Dňa narcisov evidujeme predbežný hrubý výnos vo výške 923.684,17 EUR. Vďaka zapojeniu 777 spoluorganizátorov, ktorí zastrešovali 16 106 dobrovoľníkov v uliciach Slovenska, sa do pokladničiek vyzbierala suma 878.958,25 EUR. Rozdiel medzi predbežným hrubým výnosom a obnosom vyzbieraným do pokladničiek tvoria finančné prostriedky získané zo súm anonymných darov zaslaných na účet Dňa narcisov – 8.874,79 EUR; z kúpy virtuálnych narcisov prostredníctvom portálu ZľavaDňa.sk – 2.233,- EUR; z darov získaných online platbami cez portál darujme.sk - 3.618,13 EUR. Predbežný súčet SMS príspevkov od všetkých štyroch operátorov predstavuje predbežne sumu cca 30.000,- EUR – táto bude operátormi finálne upresnená 60 dní od ukončenia mobilnej zbierky (po 15. júni). Po získaní presných čísiel z SMS zbierky sfinalizujeme hrubý výnos 21. ročníka Dňa narcisov.

„Predpokladáme, že práve nepriaznivé počasie malo vplyv na výšku výnosu zbierky, ktorá je v porovnaní s minulým ročníkom nižšia. Je však zároveň pre nás veľkou vzpruhou, že i v 21-vom ročníku zbierky sa potvrdilo, že narcis je kvetom nádeje, optimizmu a vyjadrenia spolupatričnosti, zbierka v uliciach je pre Slovákov stále zaujímavá a radi ju podporia za každého počasia,“ hovorí Eva Kováčová, výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine.

Celú správu nájdete tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad