Top finále JA firiem má víťaza
PREHRAŤ

Top finále JA firiem má víťaza

Súťaž podnikateľských nápadov študentov JA firiem je vyvrcholením celoročného úsilia stredoškolákov, ktorí sa zapojili do programu JA aplikovaná ekonómia.

Bratislava 12. mája (TABLET.TV) - Stredoškoláci svoje firmy zakladali na začiatku školského roka a pomocou nich prenikali v reálnom prostredí do spôsobu činnosti akciových spoločností. Originálnymi podnikateľskými zámermi sa tak snažili pokryť dieru na trhu, či už ponukou nejakého konkrétneho produktu alebo službou.

Študenti mali možnosť svoje vedomosti a schopnosti realizovať na školách v rámci programu JA (Junior Achievement) Aplikovaná ekonómia. Z vybraných 50 tímov z celého Slovenska postúpilo do Top finále JA firiem osem. Ich úlohou bolo predstaviť svoj projekt pred porotou, ktorá pri svojom hodnotení sledovala viacero kritérií.

Víťazom tohtoročného TOP finále JA firiem sa stal tím študentov z gymnázia na Poštovej ulici 9 v Košiciach, ktorí si ako podnikateľský zámer vybrali výrobu kávovej zmesi na doplnenie energie. Úspešný tím bude reprezentovať Slovensko na medzinárodnej súťaži  Company of the Year Competition, ktorá sa uskutoční tento rok v Bruseli.

 

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad