BRATISLAVA: Historické centrum sa mení na vianočné mesto
PREHRAŤ

BRATISLAVA: Historické centrum sa mení na vianočné mesto

Na takmer štyri týždne sa bratislavské Staré mesto premení na mesto vianočné.

Bratislava 10. novembra (TABLET.TV) – Vianočné trhy na hlavnom námestí v Bratislave oficiálne štartujú 24. novembra. Prípravné práce sú v plnom prúde už dva týždne pred ich začatím. “Aktuálne na Hlavnom námestí a Františkánskom osádzame stánky a tiež zdobíme vianočný stromček,“ potvrdila pre TABLET.TV hovorkyňa Magistrátu hlavného mesta Bratslavy Zuzana Onufer.

Na takmer štyri týždne sa bratislavské Staré mesto premení na mesto vianočné. Chýbať v ňom ani v tomto roku nebudú jedlo, pitie alebo remeslá. Len vlani bolo priamo v centre viac ako sto stánkov. Najväčšiu pozornosť však každoročne púta najväčšia ozdoba námestia – vianočný stromček.

Vianočný strom na Hlavnom námestí by mal mať minimálnu výšku 12 metrov, aby sa nestratil priestore a tiež by mal mať sviežozelenú farbu,“ uviedol Rudolf Ivičič z Mestských lesov Bratislava, ktoré stromček mestu darovali. Tento rok ide o 35-ročnú douglasku tisolistú s pôvodom zo Severnej Ameriky a výškou takmer 15 metrov. Strom rástol povedľa horárne na Peknej ceste v mestskej časti Rača.

Akt jeho slávnostného rozsvietenia sa už roky spája s otvorením trhov. Ich 24. ročník otvorí primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal symbolicky 24. novembra. Najväčšie vianočné trhy na Slovensku zatvoria dva dni pred Štedrým dňom 22. decembra.

 

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad