Bratislava: V centre mesta sa začínajú Vianočné trhy
PREHRAŤ

Bratislava: V centre mesta sa začínajú Vianočné trhy

V 140 stánkoch budú ponúkať vianočné darčeky, lahôdky či občerstvenie.

Bratislava 22. novembra (TASR) – V centre Bratislavy zavládne pravá vianočná atmosféra. V piatok (24.11.) sa totiž začnú Vianočné trhy, ktoré budú na Hlavnom, Františkánskom a Hviezdoslavovom námestí. V 140 stánkoch budú ponúkať vianočné darčeky, lahôdky či občerstvenie. Pre návštevníkov je pripravený aj pestrý kultúrny program. Vianočné trhy potrvajú na Hlavnom a Františkánskom námestí do 22. decembra, na Hviezdoslavovom námestí skončia o deň neskôr.

Vianočné trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí slávnostne otvoria v piatok o 17.00 h. Súčasťou programu bude aj rozsvietenie vianočného stromčeka primátorom Bratislavy Ivom Nesrovnalom. Ide o 12 metrov vysokú douglasku tisolistú z bratislavských mestských lesov. Na Hlavnom námestí sa bude tento rok nachádzať 72 stánkov a na Františkánskom námestí 28 stánkov. Okrem stánkov s občerstvením budú návštevníkom trhov k dispozícii aj stánky s lahôdkami, darčekmi a charitatívne stánky.

"Už minulé roky sme sa rozhodli dať Vianočným trhom v Bratislave pridanú hodnotu a zamerali sme sa na zlepšenie ich kvality, na zvýšenie celkovej kultúry prostredia, ako aj ponúkaných služieb. Rovnako aj tento rok chceme ponúknuť Bratislavčanom vianočnú atmosféru hodnú modernej európskej metropoly," povedal Nesrovnal.

Popri vianočných stánkoch a kultúrnom programe sa môžu návštevníci tešiť aj na klzisko na Primaciálnom i Hviezdoslavovom námestí, Uličku vianočných želaní pod imelom na Kostolnej ulici, Medzinárodný festival adventnej a vianočnej hudby či Dobrý trh na Laurinskej ulici.

Staromestské vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí sa začnú v piatok o 18.00 h príhovorom starostu Starého Mesta Radoslava Števčíka. Návštevníkom tu bude do 23. decembra k dispozícii tento rok 22 remeselných stánkov, 16 gastrostánkov a dva charitatívne stánky. Okrem toho čaká návštevníkov sprievodný kultúrno-hudobný program i tradičné klzisko.

"Vianočným stromčekom bude 15-metrový smrek pichľavý, ktorý nám darovala rodina Danterová z Koliby," uviedla pre TASR Nora Remiárová zo staromestského miestneho úradu. Stromček bude opäť zdobený 20.000 svetlami a mestská časť ich rozsvieti v piatok. Okrem toho sa bude každú nedeľu v rovnakom čase zapaľovať jedna svieca na veľkorozmernom adventnom venci.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad