Pink Floyd vystavuje v Ríme
PREHRAŤ

Pink Floyd vystavuje v Ríme

Výstavu s názvom "Pink Floyd: Their Mortal Remains" oficiálne otvoria 19. januára budúceho roka v rímskom múzeu MACRO.

Rím 30. november (TABLET.TV) – Bubeník svetoznámej skupiny Pink Floyd Nick Mason predstavil výstavu o hudobnej skupine v Ríme. Ide o  prvú medzinárodnú zastávku uznávanej retrospektívy skupiny, ktorá debutovala v múzeu Victoria a Albert v Londýne v máji tohto roka.

Výstavu s názvom "Pink Floyd: Their Mortal Remains" oficiálne otvoria 19. januára budúceho roka v rímskom múzeu MACRO. Bude mapovať 50-ročnú kariéru rockovej skupiny prostredníctvom interaktívnej audiovizuálnej cesty.

Výstava obsahuje aj exkluzívne predmety zozbierané počas celej histórie skupiny, vrátane Masonovej ikonickej súpravy s náterom Hokusai Wave.

Podľa člena skupiny je výstava určená najmä mladým. Môžu si pozrieť veci, ktoré by sa im mohli páčiť alebo do ktorých by sa mohli aj zapojiť. Podľa Masona výstava nie je len o hudbe, ale o grafike, o technológii a inscenácii.

Bubeník skupiny odpovedal aj na otázku, či sa spojí s niekdajšími lídrami hudobnej skupiny Rogerom Watersom a Davom Gilmourom, ktorí sa rozišli v roku 1983, aby nahrali spolu ďalší album ako skupina Pink Floyd.

Talianska verzia výstavy bude obsahovať aj odkazy na úzke prepojenie medzi Talianskom a skupinou.

Kurátor výstavy nazval rekvizity rockovej skupiny „monumentálnymi relikviami". Na výstave zohrávajú veľkú úlohu aj ich objem a výška a preto priestory múzea majú vyše 10 metrov vysoké stropy.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad