JAPONSKO: Vlak zastavil hustý sneh, cestujúci v ňom uviazli na 15 hodín
PREHRAŤ

JAPONSKO: Vlak zastavil hustý sneh, cestujúci v ňom uviazli na 15 hodín

Vlaková súprava so štyrmi vozňami vyrazila zo stanice v prístavnom meste Niigata vo štvrtok večer už s vyše hodinovým meškaním.

Tokio 12. januára (TABLET.TV) – Približne 430 ľudí uviazlo v noci zo štvrtka na piatok vo vlaku v Japonsku po tom, čo sneh zasypal jeho trasu na ostrove Honšú. Vlak sa pohol až po 15 hodinách od jeho zastavenia, informáciu priniesla agentúra AP.

Vlaková súprava so 4 vozňami vyrazila zo stanice v prístavnom meste Niigata vo štvrtok večer už s vyše hodinovým meškaním. O asi dve a pol hodiny už vlak zastavil sneh na koľajniciach. Ďalej sa nedostal. Jeho cesta sa predčasne skončila na železničnom priecestí medzi dvomi stanicami.

Cestujúcich kvôli ťažko dostupnému zasneženému terénu neevakuovali, rozhodli o tom úrady. Piatich pasažierov ale kvôli zdravotným ťažkostiam museli do nemocnice previesť záchranári.

"Mám pocit, akoby ma práve prepustili z väzenia, po tých 15 hodinách vo vlaku," uviedol jeden z cestujúcich.

Aj piatok hlásia takmer všetky vlaky niekoľkohodinové meškania. Mnohé spoje tamojšie železnice zrušili. Dôvodom je veľká snehová nádielka, ktorá pokryla väčšinu pobrežia Japonska.

 

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad