Brazília sa pripravuje na svetoznámy karneval
PREHRAŤ

Brazília sa pripravuje na svetoznámy karneval

Vyznávači afro-brazílskeho náboženstva oblečení v bielych odevoch sa snažili odvrátiť zlé znamenia a prosili o úspech pri karnevale.

Rio de Janeiro 5. februára (TABLET.TV) - Ikonický sambadrom v brazílskom meste Rio de Janeiro rituálne očistili v rámci afro-brazílskeho náboženského ceremoniálu týždeň predtým, ako sa stane hostiteľom svetoznámeho karnevalového sprievodu.

Vyznávači afro-brazílskeho náboženstva oblečení v bielych odevoch sa snažili odvrátiť zlé znamenia a prosili o úspech pri karnevale. Pri obrade použili voňavú vodu a kadidlo.

Takisto to bol prvý a jediný večer, keď samba školy, ktoré sa budú na sambadrome predvádzať a súťažiť o majstrovský titul, mali šancu urobiť technickú skúšku. Na skúške sa zúčastnil aj kráľ karnevalu King Momo.

V minulých rokoch mali tanečníci vyhradených viac dní na skúšku, ale mestská vláda urobila niekoľko škrtov v rozpočte karnevalu, ktoré výrazne ovplyvnili školy samby.

Samba školy sú pevne späté s afro-brazílskym náboženstvom

Brazília síce zrušila otroctvo v roku 1888, ale počas karnevalu sa táto otázka znovu otvára a školy samby tvrdia, že otroctvo nikdy neskončilo. Za "najnovšie otroctvo" v najväčšom národe v Latinskej Amerike považujú nerovné rozdelenie príjmov a to, že špičkoví politici a podnikatelia sú prevažne bielej rasy.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad