Nezvestných sa záchranárom po zemetrasení nedarí nájsť, budova sa nakláňa a hrozí jej zrútenie
PREHRAŤ

Nezvestných sa záchranárom po zemetrasení nedarí nájsť, budova sa nakláňa a hrozí jej zrútenie

Pátranie po nezvestných pod sutanami obytného domu pokračuje aj vo štvrtok.

Chua-lien 8. februára (TABLET.TV) – O život pri čiastočnom zrútení domu prišlo zatiaľ šesť ľudí, takmer 80 ich je stále nezvestných. Informovala o tom agentúra AP. Terén je pre záchranárov ťažko dostupný. Predpokladá sa, že ľudia sú uväznení najmä v suteréne a zničených apartmánoch na najnižších poschodiach budovy. Tá sa pritom nakláňa čoraz viac a hrozí jej úplné zrútenie.

Budova sa zrútila v dôsledku silného zemetrasenia s magnitúdou 6,4 stupňa 7. februára v taiwanskom meste Chua-lien. Epicentrum zemetrasenia zaznamenali približne 20 kilometrov od východného pobrežia ostrova v hĺbke 7,8 kilometra.

Pri zemetrasení utrpelo zranenia 225 ľudí, dve desiatky z nich sú v kritickom stave. Sila otrasov spôsobila pukliny na cestách a prerušenie dodávok elektriny aj vody do tisícov domácností.

Taiwanská prezidentka Cchaj Jing-wen ubezpečila verejnosť, že úrady podniknú všetky možné kroky, aby našli živých ľudí. Na svojom oficiálnom účte na Facebooku uviedla, že v stredu pricestovala do okresu Chua-lien, aby preverila záchranárske práce.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad