Presadí sa futuristický elektromobil na svetovom trhu?
PREHRAŤ

Presadí sa futuristický elektromobil na svetovom trhu?

Mohol by futuristický elektroautomobil, ktorý začal ako univerzitný projekt, ohroziť automobilový trh?

Landskrona 21. februára (TABLET.TV) – Výrobu elektromobilov odštartovali aj vo Švédsku. A napodiv prvá nebola automobilka Volvo, ale zatiaľ neznáma značka Uniti. Prvý model Uniti One predstavili v produkčnom zariadení v Landskrone, v južnom Švédsku.

Celý projekt následne podporila crowdfoundingová kampaň, ktorá priniesla od 570 investorov z 45 krajín do rozpočtu vyše milióna eur. V súčasnosti má Uniti už vyše 2 000 predobjednávok na svoj prvý high-tech automobil.

Výsledkom je futuristicky vyzerajúce mestské elektroauto, vyrobené z ľahkých kompozitných materiálov. Dosiahne 300-kilometrový dojazd a má 22-kWh batériu. Rýchlym nabíjaním dosiahne plnú kapacitu počas troch hodín. Autá sa nabíjajú pomocou indukčnej technológie namiesto tradičných káblov.

K dispozícii je aj vymeniteľná batéria, ktorú si majitelia môžu vybrať a pripojiť doma alebo na pracovisku. Spoločnosť Uniti uzavrela dohodu s dodávateľom elektrickej energie firmou E.ON, čo znamená, že majitelia automobilov dostanú päť rokov energiu na dobitie auta zadarmo.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad