Počas austrálskej zbraňovej amnestie vyzbierali 57.000 zbraní
PREHRAŤ

Počas austrálskej zbraňovej amnestie vyzbierali 57.000 zbraní

Vláda a niektorí analytici zameriavajúci sa na zbraňovú politiku boli prekvapení vysokým počtom odovzdaných zbraní v prvej celoštátnej amnestii od roku 1996.

Canberra 1. marca (TASR) - K odovzdaniu viac ako 57.000 nelegálnych strelných zbraní vrátane guľometov a raketometu došlo počas nedávnej austrálskej amnestie, v rámci ktorej sa majitelia mohli beztrestne zbaviť takýchto zbraní.

Vláda a niektorí analytici zameriavajúci sa na zbraňovú politiku boli prekvapení vysokým počtom odovzdaných zbraní v prvej celoštátnej amnestii od roku 1996. Vtedy jeden ozbrojený útočník zabil v štáte Tasmánia 35 ľudí, čo viedlo k zvýšeniu podpory pre prísnejšiu kontrolu zbraní.

Praktický zákaz súkromného vlastníctva poloautomatických zbraní a vládou financovaná spätná kúpa znížili množstvo arzenálu u austrálskych civilistov takmer o tretinu.

Vláda vo štvrtok uviedla, že počas trojmesačnej amnestie, ktorá sa skončila v septembri, sa vyzbieralo 57.324 strelných zbraní vrátane 2500 poloautomatických a plnoautomatických zbraní.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad