STREĽBA v sídle YouTube: Polícia identifikovala útočníčku
PREHRAŤ

STREĽBA v sídle YouTube: Polícia identifikovala útočníčku

Medzi tromi obeťami streľby je aj 36-ročný muž, ktorého polícia v meste San Bruno, kde k streľbe došlo, označila za Aghdamovej priateľa.

San Francisco 4. apríla (TASR) - Ženu, ktorá v utorok v sídle spoločnosti YouTube v americkom štáte Kalifornia postrelila troch ľudí a následne spáchala samovraždu, identifikovala polícia ako bojovníčku za práva zvierat Nasim Aghdamovú z juhu Kalifornie. Informovala o tom v stredu spravodajská televízia Sky News.

Zamestnanci sú po streľbe pred sídlom spoločnosti na zdieľanie videí YouTube v meste San Bruno v americkom štáte Kalifornia 3. apríla 2018. Streľba si vyžiadala život jednej ženy a zranenia ďalších troch osôb. Mŕtvou ženou je podľa miestnej polície páchateľka streľby. Príčiny incidentu polícia vyšetruje, avšak z doterajších zistení podľa Barberiniho vyplýva, že nešlo o teroristický útok.
Foto: TASR/AP
 


Aghdamová (†39) mala na YouTube niekoľko kanálov, avšak na adresu servera na zdieľanie videí sa vyjadrovala kriticky najmä v súvislosti s jeho údajnou nerovnosťou príležitostí, ktorej sú jednotliví prispievatelia vystavení.

Medzi tromi obeťami streľby je aj 36-ročný muž, ktorého polícia v meste San Bruno, kde k streľbe došlo, označila za Aghdamovej priateľa. Jeho stav je kritický. Ďalšími postrelenými sú ženy vo veku 32 a 27 rokov. Podľa polície ide o prípad domáceho násilia, ktorého cieľom bol práve 36-ročný muž. 

Logo je na okne sídla spoločnosti na zdieľanie videí YouTube v meste San Bruno v americkom štáte Kalifornia 3. apríla 2018.
Foto: TASR/AP
 


Polícia bola k incidentu v komplexe YouTube v San Brune privolaná v utorok pred 13.00 h miestneho času (22.00 h SELČ) po tom, čo viacero ľudí volalo na tiesňovú linku 911, že v sídle firmy sa nachádza aktívny strelec. Polícia oblasť okolo rozľahlého komplexu uzavrela a zamestnancov za prísnych bezpečnostných opatrení postupne evakuovala. V centrále YouTube v San Brune pracuje približne 1700 ľudí. 

Po vniknutí do budovy našli policajti jednu zranenú osobu a mŕtvolu ženy, ktorá bola identifikovaná ako páchateľka streľby. V iných častiach komplexu sa neskôr našli ďalšie dve zranené osoby. Bezpečnostná akcia polície napokon trvala niekoľko hodín. Ďalšie obete streľby sa nenašli.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad