EXTRÉMY POČASIA v USA: Pre snehové víchrice zrušili stovky letov, tornádo pustošilo severozápad, Havaj zasiahli povodne
PREHRAŤ

EXTRÉMY POČASIA v USA: Pre snehové víchrice zrušili stovky letov, tornádo pustošilo severozápad, Havaj zasiahli povodne

Búrkový systém sa od piatka tiahol od pobrežia Mexického zálivu až po Veľké jazerá.

Minneapolis 15. apríla (TASR) - Stovky letov zrušili v sobotu v  Minneapolise pre vyčíňanie mohutného búrkového systému, ktorý zasiahol strednú časť USA a priniesol do niekoľkých štátov husté sneženie, silný vietor a dážď. Informovala o tom v nedeľu agentúra AP.

Búrkový systém sa od piatka tiahol od pobrežia Mexického zálivu až po Veľké jazerá. Zatiaľ si počasie vyžiadalo tri ľudské obete v štátoch Wisconsin, Nebraska a Louisiana.

Podľa úradov sa podarilo v sobotu večer otvoriť jednu vzletovú dráhu na Medzinárodnom letisku Minneapolis-St.Paul - niekoľko hodín po tom, ako pre jarnú víchricu zrušili všetky lety. Sneh totiž padal príliš rýchlo na to, aby sa ho podarilo odstrániť z dráh alebo aby letisková obsluha rozmrazila lietadlá.

Hovorca letiska Patrick Hogan uviedol, že zrušili 469 letov pred tým, ako po 22.00 h miestneho času otvorili jednu vzletovú dráhu. Letiskoví zamestnanci pracujú na tom, aby sa podarilo otvoriť aj ďalšie.

Na juhozápade štátu Minnesota úrady uzavreli niekoľko diaľnic a vodičom odporučili, aby vzhľadom na poveternostné podmienky v oblasti nejazdili autom.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad