Fotograf vyhral svetovú súťaž s vypchatým mravenčiarom
PREHRAŤ

Fotograf vyhral svetovú súťaž s vypchatým mravenčiarom

Na jeho fotografii nazvanej Nočný lovec je zachytený mravenčiar pri svetielkujúcom termitisku.

Londýn 2. mája (TABLET.TV) – V prestížnej svetovej súťaži Fotograf roka života v divočine zvíťazila v jednej z kategórií, konkrétne v kategórii Zvieratá v prirodzenom prostredí, snímka, ktorá zrejme vznikla len vďaka Photoshopu. Brazílsky fotograf Marcio Cabral pridal podľa vedcov na svoju fotografiu obrázok vypchatého mravenčiara, ktorý je umiestnený pri vstupe do národného parku ako reklamný pútač.

Na jeho fotografii nazvanej Nočný lovec je zachytený mravenčiar pri svetielkujúcom termitisku. K obrázku pridal aj originálnu historku, ako do národného parku chodil dlhé tri roky a pokúšal sa získať ťažko realizovateľnú fotografiu. Potom sa odrazu na scéne objavil obrovský mravenčiar a vrhol sa na termitisko plné svetielkujúcich lariev termitov.

Fotografický web Petapixel odhalil podvod. Akonáhle Britské národné a historické múzeum vyhlásilo výsledky súťaže, ozval sa organizátorom človek, ktorý ich upozornil na veľmi podivnú vec. Mravenčiar na snímke mu nápadne pripomínal vypchatú figurínu tohto zvieraťa, ktorá sa nachádza pri vstupe do národného parku.

Múzeum, ktoré súťaž organizuje, okamžite prizvalo päť expertov, aby fotografiu preskúmali. Všetkých päť vedcov potom došlo k úplne rovnakému záveru. Ide o podvrh a umelá figurína sa presne zhoduje so zvieraťom zachyteným na snímke.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad