Medici pripravili rozlúčkový ceremoniál pre zosnulých, ktorí svoje telo darovali na vzdelávanie
PREHRAŤ

Medici pripravili rozlúčkový ceremoniál pre zosnulých, ktorí svoje telo darovali na vzdelávanie

Druháci lekárskej fakulty na konci semestra pripravili v centre thajskej metropoly tradičný rozlúčkový ceremoniál.

Bangkok 3. mája (TABLET.TV) – Viac ako tri stovky thajských študentov sa rozlúčili s mŕtvymi telami, ktoré podrobili počas svojho štúdia na Lekárskej fakulte Univerzity Chulangkorn v Bangkoku anatomickej pitve. Budúci medici sa o ľudskom tele učia aj vďaka ľuďom, ktorí sa svoje telo rozhodnú po smrti darovať na výskum. Druháci lekárskej fakulty na konci semestra pripravili v centre thajskej metropoly tradičný rozlúčkový ceremoniál.

"Pri tejto príležitosti by som sa chcel veľmi pekne poďakovať pozostalým tých, ktorí svoje telá na tento účel darovali. Práve vďaka nim sme mohli plnohodnotne v štúdiu pokračovať aj v tomto roku," uviedol počas poslednej rozlúčky jeden z vyučujúcich.

Do viac ako troch stoviek rakiev vložili veniec ako symbol úcty. Na cestu za posledným odpočinkom im požehnal aj jeden z miestnych kňazov, aby tak upokojil ich posmrtného ducha. Aspoň tak hovorí budhistické presvedčenie, ktoré sa spája aj so samotným rozhodnutím zveriť svoje pozostatky medikom, budúcim lekárom.

"Tí, ktorí svoje telo po smrti darujú na vzdelávanie, to považujú za spôsob, ako si zlepšiť svoje postavenie v ďalšom posmrtnom živote," objasnila jedna zo študentiek.

Thajská univerzita usporiadava podobné rozlúčkové obrady už 15 rokov. Pozostatky tiel prevezú do blízkych chrámov a na víkend naplánovali ich hromadnú kremáciu.

 

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad