Kazaň sa pripravuje na majstrovstvá sveta vo futbale, takto vyzerá štadión pred zápasmi
PREHRAŤ

Kazaň sa pripravuje na majstrovstvá sveta vo futbale, takto vyzerá štadión pred zápasmi

Svetový pohár sa v Rusku začne už o necelé dva týždne 14. júna. Kazaň by mala hostiť celkom 4 zápasy.

Kazaň 6. júna (TABLET.TV) – Ruské mesto Kazaň je jedným z jedenástich miest, ktoré bude v tomto roku hostiť blížiace sa v poradí už 21. majstrovstvá sveta vo futbale. Tento raz majú ich organizáciu v rukách Rusi po tom, čo pred ôsmimi rokmi vyhrali hlasovanie na usporiadateľskú krajinu. Na kazanskom štadióne sa odohrá niekoľko zápasov. Prípravy vrcholia. Nový štadión má kapacitu 45-tisíc návštevníkov a svojou architektúrou sa ponáša na futbalové dejiská v Londýne. Športovcom sa pozdáva nielen štadión, ale aj mesto samotné.

 

"Nehľadíme iba na štadión, ale aj na ostatné podmienky: ako je napríklad infraštruktúra mesta, letiská a celková dostupnosť. Preverujeme aj možnosti na tréningy. Z týchto hľadísk sa nám mesto Kazaň veľmi páči. Ak to tak môžem povedať, miestom konania zápasov je pre nás celé mesto a nielen štadión," uviedol pre agentúru AP Colin Smith, manažér zápasov FIFA 2018.

 

Svetový pohár sa v Rusku začne už o necelé dva týždne 14. júna. Kazaň by mala hostiť celkom 4 zápasy. Na ihrisku sa stretnú napríklad hráči Francúzska s Austrálčanmi. Na rovnakom štadióne si zahrajú aj Irán proti Španielsku, Poľsko s Kolumbiou, ale aj Južná Kórea proti Nemecku. Pre nový štadión budú majstrovstvá veľkou skúškou, ktorej sa Rusi neobávajú. Už v minulosti chceli mestu dať prívlastok olympijské. Svetový pohár v Rusku sa skončí 15. júla.

 

 

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad