Pohreb by mal byť ekologický a rakvy pletené
PREHRAŤ

Pohreb by mal byť ekologický a rakvy pletené

Najnovší trend v oblasti pohrebných služieb pochádza z Európy.

Hongkong, 18. mája (TABLET.TV) – Zelený pohreb je ústrednou témou medzinárodnej výstavy, ktorá v Honkongu v týchto dňoch otvorila svoje brány pre návštevníkov nielen miestnych, ale aj zahraničných. Má im pripomenúť, že aj smútočná udalosť, má mať svoju noblesu a rovnako aj v tomto smere je podľa organizátorov a vystavovateľov nevyhnutné sledovať najnovšie trendy v súvislosti s pochovávaním. Ten aktuálny hovorí, že pohreb by mal byť ekologický.

 „Ekologický pohreb je dnes už celosvetový trend a všetko sa to začalo v Európe. Dnes máme zákazníkov napríklad aj z Austrálie, Afriky, kde sa tento trend rozvíja tiež. To značí o tom, že to nie je v móde len v konkrétnej krajine, ale vo viacerých na celom svete. Čína nie je a nebude žiadnou výnimkou,“ uviedol jeden z vystavovateľov, prevádzkar pohrebnej služby.

Hitom sú rakvy vyrobené z prútia alebo morských plodov, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Populárne sa stali najskôr na západe, teraz už aj v Ázii.

„Európski klienti už tento produkt dobre poznajú a záujem majú už aj čínski, ktorí chcú vedieť viac. Napríklad na Filipínach, v Malajzii či Vietname.“

Ukážky svojej práce na výstave prezentujú aj pohrební vizážisti. Podľa nich ľudí najviac zaujímajú najnovšie trendy v líčení zosnulých. Do popredia vystúpila technika airbrush líčenia. „Najdôležitejšie je, že táto technika je veľmi hygienická. Keď nanesiete make-up na pokožku mŕtveho tela, musíte sa jej dotýkať a nikdy neviete, aký osud nebožtíka postihol. Preto je táto technika dnes taká populárna,“ tvrdí vizážistka miestnej pohrebnej služby.

Návštevníci si takéto líčenie môžu vyskúšať na vlastnej koži. V areáli výstaviska sa na druhom ročníku výstavy stretli podnikatelia z oblasti pohrebných služieb z viac ako 18 krajín sveta.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad