CHMELÁR a HRABKO o sľube vlády a Nicholsonovej ako liberálnom Slotovi
PREHRAŤ

CHMELÁR a HRABKO o sľube vlády a Nicholsonovej ako liberálnom Slotovi

Predsedníctvo v EÚ a boj s nezamestnanosťou vláda realizovala úspešne, zlyhala v boji proti korupcii. Ako hrádza proti extrémizmu zlyhala vláda aj opozícia, uviedli v TABLET.TV Hrabko a Chmelár.

Bratislava 10. marca (Teraz.sk) – V priebehu prvého roka od volieb sa vláde podarilo dosiahnuť pokrok v boji s nezamestnanosťou a úspešne zorganizovať slovenské predsedníctvo v Rade Európskej únie. Zlyhala najmä v boji s korupciou a spolu s opozíciou, ktorá v politickom boji používa stále menej vyberavé prostriedky, napomohla posilneniu extrémistov. V diskusii na TABLET.TV to uviedol publicista Juraj Hrabko a politický analytik Eduard Chmelár.

„Tvrdili, že táto vláda vznikla ako hrádza proti extrémizmu. Dnes môžeme povedať s úplnou istotou, že tento cieľ sa nie len, že nenaplnil, ale dokonca, že je v troskách. Extrémizmus utešene rastie vďaka správaniu vlády, ale, aby sme boli spravodliví, aj opozície,“ povedal Chmelár. Ľudia majú podľa neho problém s tým, keď vidia nedoriešené korupčné kauzy, od koalície však neprechádzajú k opozičnej SaS či OĽaNO, ale ku Kotlebovej ĽS-NS.

„Bez ohľadu na to, čo si myslím o premiérovi, aby podpredsedníčka parlamentu vykrikovala: „Fico je primitív...“,“ naznačil svoje pochybnosti Chmelár. „Lucia Nicholsonová vykrikuje ako taký liberálny Slota. A úroveň politiky, ktorú všetci tlačia smerom do suterénu, nebude mať za následok, ako si myslia ľudia z SaS a OĽaNO, že pritiahnu voličov. Nepritiahnu voličov od koalície k opozícii, všetkých ich púšťajú smerom ku Kotlebovi,“ dodal. Kotlebovej strane ĽS-NS podľa neho stačí byť potichu, do debát sa nezapájať a ťažiť z celkovej frustrácie voličov. Neznamená to podľa neho, že Koltebovci zmenili svoje názory, len ich nahlas nehovoria, aby si neodplašili voličov.

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad