CHMELÁR: Kotleba sľuby nesplnil, tak sľubuje zníženie počtu poslancov
PREHRAŤ

CHMELÁR: Kotleba sľuby nesplnil, tak sľubuje zníženie počtu poslancov

Zvolenie novej predsedníčky Súdnej rady, Kotlebovu iniciatívu na zníženie počtu poslancov, aj rokovania v Poľsku komentuje v TABLET.TV Juraj Hrabko a Eduard Chmelár.

Bratislava 15. júla 2017 (TABLET.TV) – Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Marian Kotleba zo svojich predvolebných sľubov takmer nič nesplnil, a preto sa pred voľbami zameriava na zástupné témy, ako je zníženie počtu poslancov regionálneho zastupiteľstva alebo otázka migrantov. „Neviem, čo je to za módu takýchto síl, nechcem povedať na rovinu, že extrémistických, navrhovať zníženie počtu poslancov. Nechcem povedať, že extrémistických preto, že takéto návrhy má aj SaS alebo Sme rodina, prípadne OĽaNO. Je to populistický a demagogický symptóm,“ povedal v TABLET.TV v diskusii s publicistom Jurajom Hrabkom politický analytik Eduard Chmelár.

Podľa Hrabka môže Kotlebovi táto iniciatíva v kampani pomôcť. „Nedokážem odhadnúť mieru v akej mu to pomôže, ale pomôže mu to. Takéto populistické reči zaberajú. Averzia voči politickej scéne ako takej je v ľuďoch obrovská. Vecne by sme mohli rozoberať donekonečna, že to nijako nepomôže a ešte to bude mať negatívne následky,“ poznamenal.

Chmelár s Hrabkom komentovali aj najdôležitejšie zahraničnopolitické udalosti posledných dní. „Porážka Islamského štátu v Mosule je významná, ale z iného dôvodu, než bolo povedané. Myšlienka kalifátu padla, ale Islamský štát ako teroristická organizácia ostáva. Má niektoré významné pozície v Sýrii a v iných štátoch. A víťazstvo koaličných síl v Mosule je trochu poškvrnené aj tým, že tam podľa ľudskoprávnych organizácií dochádzalo k masakrom na civilnom obyvateľstve,“ povedal Chmelár.

„Je dobre, že Mosul padol, prichádza tak k oslabeniu Islamského štátu. Dôležité je, čo bude potom. Naplno sa prejavia záujmy všetkých skupín, ktoré na území bývalého kalifátu sú a budú súperiť. Očakávať pokoj v tejto oblasti asi nie je veľmi namieste,“ reagoval Hrabko.

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad