CHMELÁR a HRABKO: Fico chce od Jahnátka nízke ceny energií. To by nemal
PREHRAŤ

CHMELÁR a HRABKO: Fico chce od Jahnátka nízke ceny energií. To by nemal

Poľsko sa vzďaľuje liberálnej demokracii, ale tí, ktorí tvrdia, že je tam diktatúra, preháňajú. Zaznelo v debate J. Hrabka a E. Chmelára v TABLET.TV.

Bratislava 27. júla (Teraz.sk) – Keď premiér Robert Fico (Smer-SD) vyhlásil, že si želá, aby nový predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Ľubomír Jahnátek maximálne využíval možnosti regulačného rámca, vstúpil tým do jeho nezávislosti. „Na jednej strane, je to v súlade s politikou Roberta Fica držať ceny energií pre domácnosti čo najnižšie, na druhej strane, zákon je zákon. A zákon hovorí predovšetkým o tom, že táto funkcia má byť nezávislá,“ povedal v diskusii na TABLET.TV Eduard Chmelár.

Dodal, že v praxi nebola nezávislá ani v minulosti. „V tejto krajine sa pomery nezlepšia, kým sa nebudú dodržiavať základné pravidlá. Tu sa stále obchádzajú zákony,“ povedal.

Hrabko naznačil, že v prípade premiéra môže byť želanie viac, ako len vyslovená myšlienka. „Želať si premiér môže, čo chce. Ale želal si napríklad odstúpenie pána Holjenčíka (bývalého predsedu ÚRSO, pozn. Teraz.sk), pozval si ho na Úrad vlády, a to želanie sa mu splnilo. Jedna vec je želanie a druhá uplatňovanie reálnej moci,“poznamenal Hrabko.

Viac čítajte TU.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad