CHMELÁR a HRABKO:Vláda by padnúť nemala. Ale už nič nebude ako predtým
PREHRAŤ

CHMELÁR a HRABKO:Vláda by padnúť nemala. Ale už nič nebude ako predtým

Stabilita vládnej koalície sa skončila a hrozba predčasných volieb bude zrejme visieť nad vládou až do konca volebného obdobia, povedali v TABLET.TV E. Chmelár a J. Hrabko.

Bratislava 7. septembra (Teraz.sk) – Slovenská národná strana (SNS) chce ukázať kritický postoj k ministrovi práce a sociálnych vecí Jánovi Richterovi (Smer-SD), jeho reálnym odvolaním by však nič nezískala, naopak, mohla by veľa stratiť. V dnešnej rannej diskusii na TABLET.TV sa na tom zhodol publicista Juraj Hrabko a politický analytik Eduard Chmelár.

Najmä po vyhlásení premiéra Roberta Fica (Smer-SD), o ktorom informoval predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák, podľa ktorého odvolanie ministra hlasmi SNS bude znamenať pád vlády, obaja analytici očakávajú, že Ján Richter si svoj post napokon udrží. „Je úplne jedno, či sa poslanci SNS zúčastnia alebo nezúčastnia rokovania, či budú hlasovať alebo budú hlasovať nohami, hlasovania sa nezúčastnia. Podstatné je, či na svetelnej tabuli na konci rokovania bude 76 hlasov za odvolanie ministra alebo nie,“ povedal Hrabko.

„Ak vychádzame aspoň z minimálnych racionálnych predpokladov, tak to SNS nemá v pláne urobiť. Problém je, že SNS neustále stupňuje požiadavky, vláda je permanentne rozkývaná, a aj koaliční partneri sú už nervózni, či má zmysel takto vládnuť,“ doplnil ho Chmelár.

Ani jeden z nich nepredpokladá, že hlavným dôvodom zvolania mimoriadnej schôdze s cieľom odvolať ministra práce bola samotná kauza Čistý deň. Kvôli tejto kauze už totiž opoziční poslanci Jána Richtera raz neúspešne odvolávali. Opozícia podľa nich iniciovala schôdzu preto, aby otestovala, či by SNS tentokrát odvolanie nepodporila a tým ďalej akcelerovala vládnu krízu.

Viac čítajte tu.

Stiahnite si našu aplikáciu a sledujte TABLET.TV vo svojom tablete alebo telefóne

Tablet TV Android Android Tablet TV iOS iPhone/iPad